Josue gitti gidecek

Portekizli oyuncu, gösterdiği performansla 5 milyon Euro olan değerini 8 milyon 300 bin Euro’ya çıkardı.

01 Temmuz 2015 Çarşamba, 00:54
Josue Pesqueria

Geçen sezon Portekiz’in Porto takımından kiralanan Josue Pesquera, değerini artırmaya devam ediyor. Genç oyuncu oynadığı futbolla kariyerinin en iyi sezonunu yaşarken, toplamda 9 gol 7 asistlik bir performans sergiledi.

Josue, Bursaspor’a transferi öncesinde transfermarkt’ın verilerine göre 5 milyon Euro olan değerini de 8 milyon 300 bin Euro’ya çıkardı. Josue böylelikle 1 yılda 3 milyon 300 bin Euro’luk artış kaydetti.

Portekiz’de çetin pazarlık

Josue’yi gelecek sezon da kadroda tutmak isteyen Bursasporlu yöneticiler, Porto ile görüşmek için Portekiz’e gitti. Başkan Recep Bölükbaşı, Başkanvekili Mustafa Oran ile birlikte Portekiz’de Josue’nin bonservis pazarlığını yapmaya başladı. İkilinin temaslarının neticesine göre Josue’nin ya bonservisi alınacak ya da Portekizli krampon yeniden kiralanacak. Bursaspor heyeti Josue’nin bonservisini almanın peşinde.

Kaynak: Bursa Hakimiyet

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>