Son Dakika
21 Ocak 2017 Cumartesi

İznik’teki emlakçı cinayetinde karar verildi

Mahkemede Yenişehir’den kaçırılıp İznik’te öldürülen emlakçı kadın cinayetiyle ilgili kararını açıkladı

12 Mayıs 2016 Perşembe, 09:18
emlak

Bursa’nın Yenişehir ilçesinde geçen yıl cipi İznik gölü kıyısında terk edilmiş halde bulunan emlakçi Sadiye Şensözlü’yü öldürdüğü iddiasıyla tutuklu bulunan sanık İ.E, müebbet hapse mahkum edildi.
Yenişehir’de, yıllar önce eşinden ayrılan 3 çocuk annesi emlakçi Sadiye Şensözlü (51), geçen yıl haziran ayında ortadan kayboldu. Annelerinden haber alamayan çocukları polise ve savcılığa başvuruda bulundu. Polis, Şensözlü’nün en sonra 6 Haziran günü 16 HU 55 plakalı siyah renk cipini otoparktan çıkartırken görüldüğünü tespit etti. Cep telefonuna ulaşılamayan Şensözlü’nün aracı, İznik gölü kıyısındaki Mahallesinde terk edilmiş halde bulundu. Koltuklarında kan izi bulunan aracın ön camının kırık olduğu tespit edildi. Yapılan aramalar sonuç vermeyince, Bursa Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Sadiye Şensözlü’nün cep telefonu ile en son görüştüğü 45 yaşındaki İ.E.’yi gözaltına aldı.
Yapılan sorgulamasından sonra tutuklanan İ.E. hakkındaki iddianameyi hazırlayan savcı, Şadiye Şensözlü’nün olay günü arabada İ.E.’nin silahından çıkan mermi ile öldüğünü iddia etti. İddiaya göre, İ.E silahı, Şensözlü’ye uzatmak isterken kazara patladı. Sanık, Şensözlü’nün kafasının direksiyona düştüğünü, sonra arka koltuğun arasına yatırdığını, bir müddet sonra öldüğünü anlayınca, aratan çıkarıp Sölöz çöplüğüne attığını anlattı. Sanığın gösterdiği yerde maktuleye ait kıl örneği, kemik ve eşyalar bulundu.
Olay yerinde bulunan kıl numunesinde ve 16 HU plakalı araçta yapılan incelemede elde edilen kan lekelerin Şadiye Şensözlü’ye ait olduğu belirlendi. Kemiğin ise bir hayvana ait olduğu anlaşıldı. Halen cesedi bulunmayan Şadiye Şensözlü’yü öldürdüğü iddia edilen işsiz i.E. hakkında “kasten adam öldürmek” suçundan müebbet hapis talebiyle dava açıldı.
Bursa 4. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen son duruşmaya Şadiye Şensözlü’nün çocukları da katıldı. Daha önce hırsızlık, dolandırıcılık ve yaralama suçlarından sabıkası bulunan tutuklu sanık, mahkemede hiçbir şey söylemedi. Mahkeme heyeti, kısa bir aradan sonra verdiği kararda, tutuklu sanık İ.E.’yi müebbet hapse mahkum etti.

emlakci

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>