Son Dakika
27 Ekim 2016 Perşembe

İznik Gölü’nde can pazarı

İznik Gölü’nde gezinti yapmak için açılan iki gencin bulunduğu tekne yükselen dalgalar sebebiyle alabora oldu. Ters dönen teknelerinin üzerinde mahsur kalan gençlerin yardımına Jandarma ekipleri koştu.

12 Mayıs 2015 Salı, 15:39
İZNİK TEKNE

Olay, saat 14.00 sıralarında Bursa’nın İznik ilçesinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, İznik Gölü kıyısında bulunan bir işletmeden kendilerine ait bir tekne ile gezintiye çıktı. Kıyıdan yaklaşık 9 kilometre uzaklaşan iki kafadar, dalgaların yükselmesi ile tekneleri alabora oldu.
Devrilen teknelerinin üzerinde mahsur kalan gençlerin, ilk olarak imdadına kıyı şeridindeki diğer tekne sahipleri ulaşmak istedi ama hava muhalefeti sebebiyle ulaşamadı. Tekne üzerinde hayatta kalma savaşı veren gençler daha sonra kendi imkânları ile İznik Jandarma Asayiş Bot Tim Komutanlığına haber verdi.
Harekete geçen Jandarma Asayiş Bot Tim Komutanlığı ekipleri, olay yerine gittiklerinde devrilen tekne üzerindeki şahısları emniyetli bir şekilde kıyaya çekerek kurtardı. Kurtarılan şahıslara kıyıda 112 Acil sağlık ekibince yapılan ilk muayeneleri sonucunda herhangi bir sağlık problemlerinin olmadığı tespit edildi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>