İtfaiyenin aracında su bitti mi?

Bursa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanı Orhan Doğan, İnegöl’de yaşanan Leta Sandalye Fabrikası yangınıyla ilgili açıklama yaptı.

26 Mayıs 2015 Salı, 18:06
sandalye fabrikası yangin

Bursa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanı Orhan Doğan, kendisinin de bizzat söndürme çalışmalarına katıldığı yangınla ilgili açıklama yaparak, olayla ilgili en doğru bilgiyi verdi. Doğan, açıklamasında, “25.05.2015 tarihinde İnegöl İlçesi Hamza Bey Mahallesi 2. Mobilya Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren Leta Sandalye Fabrikası’nda çıkan yangına olay yerine en yakın olan Alanyurt İtfaiyesi araç ve ekipleri, 5 dakikada ulaşıp müdahaleye başladılar. İnegöl İtfaiyesi’nin tüm araçları ile Yenişehir, Gürsu, Kestel ve merkezden çıkan gruplardan da toplam 14 itfaiye müdahale aracı, 4 orman itfaiyesi aracı ve ilçe belediyelerine ait 2 su tankeri olmak üzere toplam 20 araçla yangının yaşandığı alana kısa sürede ulaşılıp müdahale yapıldı. 25000 m2 kapalı alana sahip olan fabrikanın tahmini depo bölümünde 2000 m2 alanda yanan sandalye üretim malzemeleri bu sayede söndürüldü” diye konuştu.
Doğan, yangının hemen yanındaki fabrikaya sıçratılmaması için ekiplerin büyük çaba saf ettiğini vurgulayarak, 30 dakikalık çalışma sonucunda söndürülerek soğutmaya geçilen yangında can kaybının yaşanmadığını hatırlattı. Doğan, yangın söndürme çalışma sırasında 20 itfaiye aracıyla müdahale edilmesiyle ve fabrikanın yakınında bulunan su hidrantlarından araçlara su ikmali yapılmasıyla su sıkıntısının yaşanmadığını dikkati çekerek, “İtfaiye ekiplerinin müdahalesi esnasında, bazı kaynaklarda belirtilenin aksine, itfaiye araçlarında su bitmesi kesinlikle söz konusu olmamıştır” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>