Son Dakika
24 Ocak 2017 Salı

İtalyan öğrenciler ada satın almak için bağış topluyor

İtalyan öğrenciler 3 milyon euro toplayıp Budelli adasını satın almayı ve burayı “çocukların adası” ilan etmeyi hedefliyor.

23 Şubat 2016 Salı, 12:04
italyan-ogrenciler-ada-satin-almak-icin-bagis-8186047_x_3297_o

Piyemonte bölgesindeki bir köy ortaokulunun öğrencileri, Akdeniz’de bulunan Budelli adasını satın alıp “çocuk adası” yapmak için kampanya başlattı. Öğrenciler, Facebooksayfası üzerinden duyurdukları kampanyada 3 milyon euro toplamayı hedefliyor.

3 MİLYON EURO TOPLAYACAKLAR

İtalya’nın Piyemonte bölgesindeki Mosso köyünde ortaokul öğrencileri, Akdeniz’de bulunan küçük bir adayı satın almak için Facebook üzerinden bağış kampanyası başlattı. Öğrenciler 3 milyon euro toplayıp adayı satın almayı ve burayı “çocukların adası” (Isola dei Ragazzi) ilan etmeyi hedefliyor.

italyan-ogrenciler-ada-satin-almak-icin-bagis-8186047_1729_m

ÖNCEKİ SAHİBİ İFLAS ETMİŞTİ

İngiliz Guardian gazetesinde yer alan habere göre, Budelli adasında yerleşim yok.
Ada Sardinya ile Korsika adaları arasında bulunuyor. Önceki sahibi iflas eden ada için daha önce Yeni Zelandalı bir banker olan Michael Harte teklifte bulunmuştu ancak bankerin teklifi geri çektiği belirtiliyor.

Adayı bir tür açık hava doğal tarih müzesi yapmak üzere satın almak isteyen Harte’ın planları arasında adaya bir marina da inşa etmek olduğu, bunun geçmişte tartışma yarattığı belirtiliyor.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>