Son Dakika
19 Ocak 2017 Perşembe

İstihbarat zafiyeti mi oldu?

Başkent’in göbeğinde 28 kişinin yaşamını yitirdiği patlamanın devletin bir çok kurumuna yakın mesafede yaşanması olası bir istihbarat zafiyeti olup olmadığı sorusunu akıllara getirdi.

18 Şubat 2016 Perşembe, 09:21
ankara-daki-patlamada-istihbarat-zafiyeti-mi-oldu-8170271_x_2515_o

Ankara’da, Eskişehir yolu üzerinde 28 kişinin yaşamını yitirdiği bombalı saldırı, istihbarat zafiyeti tartışmalarına yol açtı. Saldırının, devletin bir çok kurumuna yakın mesafede yaşanması “MİT’in önleyici istihbarat alamadığı” şeklinde yorumlandı.

Ankara’da Eskişehir yolu üzerindeki general lojmanlarının nizamiye giriş kapısında askeri araca bomba yüklü başka bir araçla saldırı düzenlendi . Saldırıda 28 kişinin öldüğü ve 61 kişinin yaralandığını bildirildi.

HERKES AYNI SORUYU SORUYOR

Cumhuriyet’te yer alan habere göre; Ankara’nın merkezinde, Türkiye’nin kalbi sayılan bir noktada yaşanan bombalı saldırı, istihbarat zafiyeti tartışmalarına yol açtı. Saldırının yaşandığı bölgede, devletin bir çok üst düzey kurumu bulunuyor.

ankara-daki-patlamada-istihbarat-zafiyeti-mi-oldu-8170271_4465_m

PATLAMA MECLİS’TEN DUYULDU

Patlama Ankara’nın bir çok yerinden duyuldu. CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Meclise çok yakın bir yerde patlama gerçekleştiğini belirterek, patlamanın tüm Meclis kampüsünde hissedildiğini konuşmacıları motive olarak dinlemekte zorlandıklarını kaydetti.

İSTİHBARAT ZAAFİYETİ

Patlama, Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne 350 metre, Başbakanlığa ise 500 metre mesafede yaşandı. Ayrıca Genelkurmay, MİT ve birçok önemli kurum da patlamanın yaşandığı bölgede bulunuyor.

Patlamanın meydana geldiği yer, Ankara’daki önemli noktalara çok yakın mesafede olması “MİT’in saldırıyı önleyemediği” ve “istihbarat zaafiyeti” tartışmalarına yol açtı. Güvenlik ve istihbarat kurumlarının saldırıyı önleyememiş olması, sosyal medyadan sıkça dile getirildi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>