Son Dakika
16 Ocak 2017 Pazartesi

İstihbarat uyardı…İşte DHKPC’nin hedefindeki yerler

İstihbarat birimleri, terör örgütü DHKP-C’nin mart ve nisan aylarında ABD elçiliklerine yönelik saldırı hazırlığında olduğunu belirledi.

27 Mart 2016 Pazar, 09:17
terörist

İstihbarat birimleri, DHKP-C terör örgütünün mart ve nisan aylarında yeni eylemler planladığını belirledi. Örgütün, ABD elçiliklerine yönelik eylem arayışında olacağı rapor edildi. Önleyici istihbarat konusunda önemli görev ve yetkiler üstlenen Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) teknik takip, siber ve sinyal istihbaratını genişletecek önlemler aldı.

CANLI TAKİBE GEÇİLDİ

Sinyal İstihbarat Başkanlığı aktif olarak devreye sokulurken terör örgütleri PKK ve IŞİD’i izleyen masalar canlı takibe geçti. DHKP-C terör örgütünün mart ve nisan aylarında yapmayı planladığı eylemler istihbarat birimleri tarafından deşifre edildi.

‘DEVRİM ŞEHİTLERİ HAFTASI’

DHKP-C’nin ‘devrim şehitleri haftası’ olarak kabul ettiği 30 Mart-17 Nisan tarihleri arasına dikkat çeken istihbarat birimleri, örgütün bu tarihlerde ABD elçiliklerine yönelik eylem arayışında olacağını rapor etti.

FOTOĞRAFLA BİLGİ VERİLDİ

Bayrampaşa’da polis otobüsüne yönelik saldırı düzenlediği için öldürülen 2 teröristin intikamının alınmasının amaçlandığını tespit eden istihbarat birimleri, eylem yapacak teröristlerle ilgili ayrıntılı bilgilendirme yaptı.

Örgütün intikam alma ve eylem kararlılığını göstermeye çalıştığını tespit eden istihbarat birimleri, eylemci teröristlerin fotoğraflarını tüm illere gönderdi.

İSİMLER BELİRLENDİ

ABD elçiliklerinin yanı sıra AK Parti teşkilatlarını, hâkim ve savcıları da hedefine koyduğu tespit edilen terör örgütünün eylemlerde Harika Kızılkaya, Ebru Yeşilırmak, Sercan Arslan, Çağrı Avcı, Özlem Pembe Olgun, Bilgehan Karpat, Hakan Karabey, Ünal Çimen, Ümit Çimen ve Nadir Çınar’ı kullanabileceği belirlendi.

HAKİM VE SAVCILARA KORUMA

Örgütün listesinde yer alan siyasi ve bürokratların yanı sıra örgütün üyeleri aleyhine karar veren hâkim ve savcıların da koruma duvarının güçlendirilmesi istendi.

(Kaynak: Habertürk)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>