Son Dakika
28 Ekim 2016 Cuma

İşte yaz aylarının gözde tatil yerleri…

Geziko seyahat severler için tatilcilerin yaz planlarını araştırdı.

08 Mayıs 2015 Cuma, 09:12
seyahat-severler-bu-yaz-nasil-bir-tatil-planliyor-506699-664x354

Geziko’nun yaptığı araştırma  sonucunda tatilcilerin büyük çoğunluğun seyahatlerini planlarken en çok önem verdikleri şeyin ekonomik faktörler olduğu ortaya çıktı. Araştırmayı ekonomik faktörleri, doğal ve kültürel güzellikler takip ederken, alışveriş imkânlarının genişliğinin tatilciler için pek de etkili değil.

Türkiye’deki tatilciler hiçbir kısıtlamaları olmasa yurt dışında Paris, New York ve Roma’yı tercih edeceklerini belirtti. Yurt içinde ise Bodrum, Kapadokya, Fethiye ve Çeşme listenin başını çekiyor.

Ailem olmadan asla
İdeal yol arkadaşı kimdir diye sorulduğunda, birbirine yakın sonuçlar aldık ama aile üyeleri burun farkıyla kazandı. Onları sevgililer ve arkadaşlar takip etti.

Tatil süreleri

Kaç günlük tatiller planladıklarını sorulduğunda ortaya çıkan tablo, tatilcilerin kısa tatillere pek de ilgi göstermediğine işaret ediyor. Sadece \%5,7’si 3 gün ve altı seyahatlere katılmayı hedefliyor.

Otel mi, Pansiyon mu?

Tatilcilerin büyük bir yüzdesi, seyahatleri süresince otelde kalmayı tercih edeceklerini söylerken, aile evleri ve yazlıklar ıssız kaldı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>