Son Dakika
22 Ocak 2017 Pazar

İşte Uludağ’daki kar kalınlığı

Kış turizminin önemli merkezlerinden Uludağ’da kar kalınlığı 68 santimetreye ulaştı.

04 Ocak 2016 Pazartesi, 08:22
Uludağ

Kış turizminin önemli merkezlerinden Uludağ’da kar kalınlığı 68 santimetreye ulaştı.
Bursa Meteoroloji Müdürlüğü’nden alınan bilgiye göre, 31 Aralık’tan bu yana zaman zaman etkili olan kar yağışı nedeniyle Uludağ oteller bölgesinde kar kalınlığı 68 santimetreye kadar yükseldi. Hava sıcaklığının gündüz sıfırın altında 2, gece ise sıfırın altında 3 derece ölçüldüğü Uludağ’da; kar yağışının perşembe gününe kadar aralıklarla devam etmesi bekleniyor.
Karayolları ekipleri muhtemel yol kapanma ve buzlanmaya karşı çalışmalarını sürdürürken, jandarma ekipleri buzlanma dolayısıyla tatilcileri zincirsiz araç kullanmamaları konusunda uyarıyor.
Uludağ’da hava sıcaklığı ise bugün sıfırın altında 2 derece ölçülürken, salı günü gündüz 1 derece, gece ise sıfırın altında 3 derece hissedilecek. Bugün kar yağışının devam edeceği Uludağ’da salı, çarşamba ve perşembe günleri karla karışık yağmur ve kar yağışının devam edeceği bilgisine ulaşıldı. Cuma günü kar yağışı etkisini kaybederek yerini bulutlu havaya bırakacak.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>