Son Dakika
19 Şubat 2017 Pazar

İşte ulaşım zammı ile ilgili açıklama

15 Kasım 2016 Salı, 17:56
ray

Bursaray’ın 39 kilometre uzunluktaki hattında taşıma ücretlerine yapılan düzenleme ile tam 2,60 TL, indirimli 1,85 TL olurken, Türkiye’de kilometre başına en uygun fiyat tarifesi Bursa’da uygulanıyor. Yeni düzenleme ile 65 dakika olan aktarma indirimi süresi 90 dakikaya çıkarılırken, indirimli abonman kartları da yarıyıl tatiline kadar fiyat artışında etkilenmeyecek.

Bursaray Görükle, Emek ve Kestel hatları, şehir içi tramvay hatları ve yeni hat yatırımlarının yanı sıra mevcut otobüslerin sürekli yenilenmesi nedeniyle maliyetlerin de sürekli artması yüzünden UKOME kararıyla toplu ulaşım ücretlerinde yeni düzenleme yapıldı. Yapılan düzenlemeye göre Bursaray´ın 39 kilometre uzunluktaki hattında tam 2.25 olan tam fiyat 2,60 TL’ye, 1.50 TL olan indirimli fiyat ise 1,85 TL’ye çıktı. Buna rağmen kilometre başına en uygun fiyat tarifesinin Bursa’da uygulandığı belirtildi. Burulaş’tan yapılan açıklamada ayrıca 1-5 istasyon ve 5-17 istasyon için de farklı tarifeler uygulandığı, aktarma indirimi süresinin de 65 dakikadan 90 dakikaya çıkarıldığı, aktarma indiriminden yararlanamayan tek bir yolcunun bile kalmamasının hedeflendiği belirtildi.

İndirimli abonman kartlara zam yok
Bu arada halen 95 TL olan şehir içi abonman indirimli tarife ile 115 TL olan ilçeler arası abonman indirimli tarifede yarıyıl tatiline kadar herhangi bir ücret artışı olmayacak.

Aylık abonmanla ekonomik ulaşım
Öte yandan Bursalılara sabit fiyatla sınırsız ulaşım imkanı sunan aylık tam abonman kart fiyatı ise 160 TL’den 175 liraya yükseldi. Bu artış oranına rağmen 175 TL ücret ile sınırsız ulaşım imkanı sağlayan abonman kart Bursalılara en ekonomik yolculuk imkanını sunuyor.

4 Yorum

 1. Mehmet Fatih

  Kas 15, 2016 at 18:41

  Sadece sukadarini söylüyorum lanet olsun ya bu nedir aldığımız para ne ki bu zamlar ne ayiptir ya bundan sonra recep Altepe sana verecek oyum yok haketmiyorsun…….

 2. SİBEL ÇAVUŞ

  Kas 15, 2016 at 19:37

  fiturca yapılan bu zamlar canımıza yetti yeter artık biz bu araçlara binmek zorundayız diyede bu kadarda fırsatcılık olamaz bindigimiz arabalarda insan oldugumuzu unutuyoruz üst üste binip klimasız araçlarda gitmeye mecbur bırakılıyoruz ve bu igreçlik için dünyanın parasını ödemek zorundayız .Herkez elini vicdanına koysun …

 3. aykut

  Kas 15, 2016 at 22:52

  Gecen sene 1.75 trene biniyorduk.Bu yil en sonunda 2.60 yaptiniz.Yani bir yilda yaklasik yuzde 40 zam yaptiniz.Boyle bir zam enflasyon oranlarina uymuyor Siz hangi kafayla vu zamlari yapiyorsunuz.Oy almaya biraz zor gelirsin artik Keltepe.

 4. Deniz

  Kas 16, 2016 at 08:23

  Abonma sinirsiz degil 160 binimlik 175e cikariliyor madem 175kere binemiyoz bile. Yeni otobusler aliniyorda ne oluyor surenler insan degil saatinde gelmeyen, duraklarda durmadan hizla gecen, insan azarlayan, bazi semtlerdeki otobuslere saatte 1uygulamayla balik istifi gibi olmaya mahkum paranla rezil ol bursa

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>