Son Dakika
19 Ocak 2017 Perşembe

Bursaray’ın sefer saatleri uzuyor

Bursaray’ın gece çalışma saatleri uzayacak. Darbe sonrası ücretsiz seferlerin maliyeti de belli oldu

15 Ağustos 2016 Pazartesi, 09:51
bursaray

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe demokrasi nöbetinin ilk günlerinde Bursalılara twitter hesabından yaptığı açıklamayla Bursaray’ın ücretsiz olduğunu duyurmuştu. Bursalılar uzayan metro saatlerinden memnun kaldı. BURULAŞ Genel Müdürü Levent Fidansoy’la Demokrasi Nöbeti boyunca Bursalılara verilen hizmeti ve Bursaray saatlerinde yeni uygulamaya gidilip gidilemeyeceğini sorduk.

Bursalılar sabaha kadar süren Bursaray saatlerinden memnun kaldı. Bu Bursaray’ın işleyişine bir zarar verdi mi?

Metro hattımız kesintisiz çalışmaya uygun bir hat değil buna rağmen sorun yaşamadan Bursalıları yolda bırakmadan ekibimizle üstün performans göstererek bakım seviyesini yüksek tutarak arızasız çalıştı. Demokrasi mitingleri, 15 Temmuz darbe girişimine en büyük cevaptı. Demokrasiye halkımız sahip çıktı. Bizlerde demokrasi sevdalılarına destek çıkmak adına bu hizmeti verdik.

‘5 MİLYON TL’YE MAL OLDU’

Demokrasi nöbeti süresince ücretsiz olan Bursaray’la kaç kişiye hizmet verildi ve bunun maaliyeti ne oldu?

27 gün boyunca Bursalıları Demokrasi Meydanına ve evlerine saat 19:00 ile 06:00 arası ücretsiz taşıdık. 27 gün boyunca 2 milyon 450 bin yolcu ücretsiz taşındı. Parasal yükü 5 milyon TL oldu. İlk defa Bursaray hattımız 650 saat kesintisiz çalıştı. Şimdiye kadar 48 saatten uzun çalışmamıştı.

‘HAFTA SONU SAATLERİ UZATILABİLİR’

Vatandaşlardan aldığımız taleplere göre demokrasi nöbeti bitiminde de bu hizmetin devam etmesini istediklerini belirttiler. Bursaray saatleri uzayacak mı?

Bursa gece sokağa çıkmaya alışık değil. Gece hayatı olan bir şehir değil ama Bursalılar bu kararlılığı gösterirse öncelikle Cuma ve Cumartesi günleri metro saatlerini 1- 2 saat uzatmayı planlıyoruz. Eğer bu uygulamamıza talep olursa ilerleyen zamanlarda bunun için saat ve gün düzenlemesi yapabiliriz. Bursaray’ın saatlerinin uzaması ekonomiye de olumlu yansıyacaktır. AVM’lerin çalışma saatleri uzayacak insanlar dışarıda daha uzun saatler geçirecek.

BUDO seferleri için tahsis edilen Sirkeci’deki Katip Çelebi İskelesi’nde son durum nedir?

BUDO seferleri için Burulaş A.Ş.’ye tahsis edilen Sirkeci’deki Katip Çelebi İskelesi ise henüz teslim edilmediğinden seferlerimiz Kabataş İskelesinden 20 güne kadar devam edecek.

Kaynak. Kent Gazetesi

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>