Son Dakika
22 Ekim 2016 Cumartesi

İşte kadınların en dikkat çeken noktası..?

12 Ağustos 2015 Çarşamba, 12:30
kalca-kaldirma-kalca-diklestirme

Brezilya poposu estetiği olarak bilinen ve son yıllarda pek çok ünlünün XL kalça ölçüleriyle gündeme getirdiği bu operasyon kadınlar arasında oldukça talep görüyor. Doğru ve etkili estetiğin, erkek gözüyle bakma ve kadını anlayabilmekten geçtiğini söyleyen Op. Dr. Bülent Cihantimur, erkeklerin kadınlarda nelere dikkat ettiği üzerine konuştu. Erkeklerin kadınlarda daha çok kalçalara baktığını söyleyen Cihantimur, ‘’Brezilya poposu her zaman gündemdeydi, popülerliğini hiçbir zaman yitirmedi. Sadece günümüzde insanlar istek, beğeni ve arzularını çok daha rahat ifade ediyorlar. Kitle iletişim araçları özellikle sosyal medya bu özgürlüğü veren, hemen herkesin elinde tuttuğu akıllı telefonlarıyla kendi kanalına program yapar gibi videolar, fotoğraflar yayınladığı bir mecra. Kadınlar ve erkekler artık bedenleriyle son derece barışık ve ne istediklerini çok iyi biliyorlar. Barışık olmayanlar spor, egzersiz, diyet programları uyguluyor. Artık herkes estetik cerrahiden yardım alıyor. Daha güzel, daha çekici olmayı seviyoruz. Daha evvel kalçalar bu kadar popüler değildi, dersek hata etmiş oluruz. Kalçalar her zaman göğüslerden çok daha evvel dikkat çeken bir bölgeydi ve böyle olacak sadece bunu daha rahat ifade etmeye başladık o kadar’’ diye konuştu.

KALÇALAR NEDEN BU KADAR ÖNEMLİ?
Kalçaların doğurganlığın simgesi olduğunu belirten Op. Dr. Bülent Cihantimur, ‘’En güçlü kas yapısı burada bulunuyor ve kadınlarda ergenlikle birlikte bu alanda hormonal değişim sonucu yağ birikimi oluşuyor. Popo yuvarlaklaşıyor. Bu noktada cinsel çekicilik unsuru olarak kabul edebileceğimiz ‘kadın yürüyüşü’ ortaya çıkıyor. Kısa kalça kemiği ve dolgun kalça, bu hareket biçimini doğuruyor. İnsan evrimini düşünürsek, yeryüzünde yüz yüze bakarak çiftleşen tek varlığın insanoğlu olduğunu görürüz. 4 ayaklı yaşadığımız dönemde ise, memeler aşağıda, gözükmüyor bile ama kalçalar apaçık ortada ve güçlü formuyla bariz bir çekicilik simgesi. İşte içgüdülerimiz o zamanlardan beri kuşkusuz kalçaları uyarıcı bölge olarak görüyor’’ ifadelerinde bulundu.

BREZİLYA POPOSU ESTETİĞİ NASIL YAPILIYOR?
Brezilya poposu estetiğinin nasıl yapıldığı ile ilgili bilgi veren Cihantimur, “İstenilen kalça formu, dik, dolgun, pürüzsüz cilde sahip ve tamamlayıcı unsur olarak ince belli olandır. Örümcek ağı estetiği ile kalçalara sıkı ve dik bir form kazandırıyoruz. Sonrasında karın ya da bel gölgesinden Cihantimur Yağ Transferi tekniği ile aldığımız bölgesel yağları, kalçalara dolgunluk vermesi için aktarıyoruz. Kök hücreden zengin hale getirildikten sonra nakledilen bu yağ, hem popo bölgesindeki cilt yüzeyinin pürüzsüzleşmesine fayda sağlıyor, hem de daha kalıcı ve istenilen forma sokulmasına vesile oluyor. Bu iki teknik ayrıca iyileşme sürecini kısaltıyor’’ diyerek sözlerini sürdürdü.

OPERASYONA İLGİNİN FAZLA OLMASININ NEDENLERİ
‘’Estetik ve güzellik kavramlarının altında, derininde cinsellik yatar ve insanlarda beğenilme, elde edebilme, güzel olarak kabul edilme hissiyatı vardır’’ diyen Cihantimur günümüzde tekstil sektöründen, kozmetiğe, sanattan edebiyata kadar her alanda aşk, sevgi ve cinselliğin temel öğeler olduğunu belirtti. Kalçaların bedenin en çekici noktası olduğunu söyleyen Cihantimur, ‘’ Popo giyinikken güzel, dar bir kotun ya da bir kalem eteğin içinde ve formunda olan kalçalar, dört dörtlük bir çekicilik sağlar’’ dedi.

BREZİLYA POPOSU ESTETİĞİ İÇİN SAĞLIK TURİZMİ ETKİLEDİ Mİ?
Geçtiğimiz aylarda Hollywood’un ünlü estetik cerrahı Dr. Matlock’la bir anlaşma imzaladıklarına değinen Cihantimur, Dr. Matlock’un bu konuda duayen sayıldığının altını çizdi. Türkiye’de bu ameliyatları kendisinin yaptığını ifade eden Cihantimur, ‘’ Sınır ötesi hastalarımız, bu anlaşma kapsamıyla da bize gelebiliyor. Ayrıca Ortadoğu’dan ve Avrupa’dan brezilya poposu estetiği için gelen çok fazla hastamız var. İyileşme döneminde sıkıntı yaşanmadığı için sınır ötesi hasta, özellikle bizi tercih edebiliyor’’ diye konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>