Son Dakika
16 Ocak 2017 Pazartesi

İşte Bursa’yı Ankara’ya bağlayacak yol

Bursa’yla bağlantılı olan Yenişehir-Bilecik duble karayolunda çalışmalar başladı.

24 Haziran 2016 Cuma, 14:46
BURSA’YI ANKARA’YA BAĞLAYACAK ALTERNATİF YOLDA ÇALIŞMALAR BAŞLADI MEZİTLERİN ALTERNATİFİ YENİŞEHİR-BİLECİK YOLU OLACAK

Uzun süredir yapımı duran Bursa’yla bağlantılı olan Yenişehir-Bilecik duble karayolunda çalışmalar başladı. Ulaştırma Bakanlığı tarafından yapım çalışmaları yeniden ihale edilen yol mezitlerin alternatifi olup Ankara bağlantılı olacak.
AK Parti İlçe Başkanı Adnan Kamıl, Bilecik-Yenişehir duble karayolunda uzun bir aradan sonra inşaat çalışmalarına başlandığını söyledi. Kamil, “Bildiğimiz gibi burada sancılı bir süreç yaşandı. İki firmanın birbirlerini şikayet etmesi sonucu Bilecik-Yenişehir duble karayolumuz sekteye uğramıştı. Bilecik ve Yenişehir siyasilerinin çalışması neticesinde çalışmalar başladı diye konuştu. Yenişehir-Bilecik duble karayolunun Ankara bağlantılı olacağını belirten Kamıl, “Mezitler kış şartlarında geçit vermiyor. Yolların uzun süre kapandığını hepimiz biliyoruz. Özellikle kışın Mezitlere alternatif olan bu yolu kullanma şansımız olacaktır” dedi.

BURSA’YI ANKARA’YA BAĞLAYACAK ALTERNATİF YOLDA ÇALIŞMALAR BAŞLADI MEZİTLERİN ALTERNATİFİ YENİŞEHİR-BİLECİK YOLU OLACAK

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>