Son Dakika
24 Ekim 2016 Pazartesi

İşte Bursa’nın kayıp kaçak oranı

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) inşaat komitesi üyeleri, BUSKİ Genel Müdürü İsmail Hakkı Çetinavcı ile bir araya geldi. BUSKİ olarak Bursa’ya 2015 yılında önemli yatırımlar kazandıracaklarını belirten Çetinavcı, “Bursa’nın geleceği için BTSO ile yapacağımız işbirliklerini çok önemsiyoruz” dedi.

04 Eylül 2015 Cuma, 11:55
su su kesintisi musluk bardak

BTSO Çok Amaçlı Salon’da yapılan toplantıya BTSO Yönetim Kurulu Üyesi Şakir Umutkan, BUSKİ Genel Müdürü İsmail Hakkı Çetinavcı ve BTSO inşaat komitelerinin üyeleri katıldı. Umutkan, BUSKİ’nin Bursa’nın en stratejik kurumlarından biri olduğunu kaydetti.
BUSKİ’nin kuruluşu, görevleri ve 2015 yatırımları hakkında bilgi veren Genel Müdür İsmail Hakkı Çetinavcı, BUSKİ olarak Bursa’ya en iyi hizmeti verme gayreti içinde olduklarını anlattı. BUSKİ’nin 2015 yılı bütçesinin 924 milyon lira olduğunu kaydeden Çetinavcı, Bursa’nın yer altı suları rezervi bakımından zengin olduğunu belirtti. Çetinavcı, ayrıca içme suyu hattı projelerinin tüm hızıyla sürdüğünü söyledi.
Bursa’nın kayıp kaçak su kullanımı bakımından örnek şehirlerden olduğunu ifade eden Çetinavcı, “1995 yılında yüzde 65’lerde olan kayıp kaçak su oranı, 2015 yılında yüzde 24-23 seviyelerine kadar geriledi. Fiziksel kayıp ve kaçak kullanımdan dolayı oluşan bu oranı daha da düşürmek istiyoruz. Avrupa’da ise bu oran yüzde 24 civarında. Bursa olarak, kayıp kaçak su oranı bakımından Avrupa’nın önde gelen şehirlerini geride bırakıyoruz” diye konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>