İşte Bursalı şehit yarbayın cenaze programı

Hakkari’nin Yüksekova İlçesi’ne bağlı Dağlıca köyü kırsalında şehit olan 16 askerden biri olan Kurmay Yarbay İlker Çelikcan’ın Bursa’daki baba evinde büyük üzüntü yaşanıyor. Bursa Valisi Münir Karaloğlu ve Bursa Garnizon ve Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Seyfullah Saldık, acılı aileyi evinde ziyaret edip başsağlığı diledi. Cenaze yarın ikindi vakti Mihraplı Camisi’ndeki törenin ardından toprağa verilecek

07 Eylül 2015 Pazartesi, 18:49
sehit

Hakkari’nin Yüksekova İlçesi’ne bağlı Dağlıca köyü kırsalında şehit olan 16 askerden biri olan Kurmay Yarbay İlker Çelikcan’ın Bursa’daki baba evinde büyük üzüntü yaşanıyor. Bursa Valisi Münir Karaloğlu ve Bursa Garnizon ve Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Seyfullah Saldık, acılı aileyi evinde ziyaret edip başsağlığı diledi.
Hain saldırıda şehit olan Tabur Komutanı Erzurum nüfusuna kayıtlı Yarbay Çelikcan’ın babası Niyazi ve annesi Panbuk Çelikcan’a acı haber askeri yetkililer tarafından verildi. 2 çocuk babası olan Yarbay Çelikcan’ın doktorluk yapan eşi Gaye Çelikcan’a da acı haber güçlükle verildi.
Bursa Valisi Münir Karaloğlu, cenaze evinden çıkarken yaptığı açıklamada, şehidin cenazesinin yarın ikindi namazından sonra Mihraplı Camisi’nden kaldırılacağını söyledi.
Yakınları çok başarılı bir asker olan Yarbay Çelikcan’ın devrelerinden 4 yıl önce terfi aldığını ifade ettiler. Şehidin evi de dev bir Türk Bayrağı ile süslendi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>