Son Dakika
26 Ekim 2016 Çarşamba

İşte anketten çıkan Altepe gerçeği

AK Parti Genel Merkezi adına Genar tarafından ve Bursa’da kimseye haber vermeden anket yapıldı.

28 Nisan 2015 Salı, 08:21
recep altepe

Çıkan sonuç, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe adına tam bir başarı tablosu. Çünkü, Altepe’yi başarılı bulanların oranı yüzde 68.2 gibi çok yüksek bir noktaya ulaşmış durumda.

Üstelik…

Tüm il sınırlarının Büyükşehir kapsamına girdiği, mahalleye dönüşen köylerle belediyeciliğin bir anlamda kulvar değiştirdiği bir süreçte Altepe’yi başarılı bulanların oranının yüzde 68.2’ye ulaşmasını önemsemek gerekiyor.

Dahası…

Aynı araştırmada “Bu pazar günü Büyükşehir Belediye Başkanlığı için seçim olsa oyunuzu Recep Altepe’ye verir misiniz?” sorusuna da yüzde 57.9 oranında evet cevabı verilmesi de aynı nedenle önemli.

Çünkü…

Geçen yıl yapılan yerel seçimde AK Parti adayı olarak Recep Altepe yüzde 49.5 oyla seçilmişti.

Araştırmada…

Bu pazar Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimi olsa, oyunuzu AK Parti adayına verir misiniz?”şeklinde bir de ankete katılanları test etmeye yönelik soru var.

Orada da yüzde 56.2 gibi yüksek bir oran çıkıyor.

İki sonuç birlikte ele alındığındaysa ortaya şu tablo çıkıyor:

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe bir yıllık çalışmasıyla partisinin oyunu 6.7 puan, kendi kişisel oyunu da 7.14 puan arttırmış.

Bunun adına da başarı deniyor.

OLAY GAZETESİ’NDEN AHMET EMİN YILMAZ’IN YAZISININ TAMAMI İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>