İstanbul Yolu’nda dönüşüm başlıyor…

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Yalova Yolu’nun 300 milyon TL’lik kentsel dönüşüm hamlesiyle modern bir görünüme kavuşacağını açıkladı.

22 Ekim 2015 Perşembe, 21:00
yalova yolu

Büyükşehir Belediyesi’nin yeni binasında yapılan meclis toplantısında kamuoyunda yer alan konular ile son 1 ayda yapılan çalışmalar gündeme geldi. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa’nın en büyük dönüşümünün Yalova Yolu’nda yaşanacağını söyledi. Beşyol Kavşağı ile Ket Meydanı arasında kalan 20 bin metrekarelik alanda 40 milyon TL’lik kamulaştırma yaptıklarını belirten Başkan Altepe, “Son tapu da elimize geçmek üzere. İnşallah çok kısa zaman sonra Bursa’nın en büyük, Türkiye’nin sayılı kentsel dönüşümlerinden birine tanık olacağız” şeklinde konuştu.
Başkan Altepe, Yalova Yolu’nun dönüşümünü hızlandıracak projenin ihalesinin tamamlandığını, sözleşmenin birkaç güne kadar imzalanacağını ifade etti. Yaklaşık 300 milyon TL’lik harcamayla İstanbul Yolu olarak da bilinen Yalova Yolu’nun büyük bir değişime sahne olacağını vurgulayan Başkan Altepe, “Beşyol Kavşağı’ndan Kent Meydanı’na kadar alanda yaklaşık 70 bina üzerinde 40 milyon TL’lik kamulaştırma yaptık. Yıkımlara başlamak için gün sayıyoruz. Tapuların tamamı elimize geçti” ifadelerini kullandı.
Proje kapsamında Yalova Yolu’na kentin en prestijli binalarını yapmak istediklerini anlatan Başkan Altepe, “Özel hastane ve diğer kurumlar olmak üzere, bu bölge kentin en önemli akslarından biri olacak. İstanbul Yolu sadece raylı sistemle değil bu projeyle de zenginleştirilecek” açıklamasında bulundu.
.
BELEDİYE BAŞKANLARINA TERÖR UYARISI
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, meclis toplantısında, artar terör saldırılarına karşı tedbir almaları konusunda belediye başkanlarını bir kez daha uyardı. Bursa’da geçen yıl yaşanan silahlı saldırı sonucu Gürsu Belediye Başkanı Cüneyt Yıldız’ın hayatını kaybettiğini, ardından Kestel Belediye Başkanı Yener Acar’ın da geçen hafta vurularak ağır yaralandığını hatırlatan Başkan Altepe, tüm belediye başkanlarından güvenlikle ilgili önlemlerin artırılmasını istedi. Bursa’nın her türlü tertibin kurgulandığı bir bölge olduğunu kaydeden Başkan Altepe, “Herkes tedbirini alacak ve sistemini kuracak. Prensiplerini uygulayacak. Son olay mutluyuz ki ölümcül olmadı, yaralanma yaşandı. Allah korusun, daha kötüsü de olabilirdi. Bu tür olayların bir daha yaşanmaması için alınan tedbirlerin artırılması gerekiyor. Bu konuda tüm belediye başkanlarımızdan hassasiyet bekliyorum” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>