Son Dakika
19 Ocak 2017 Perşembe

İsimler güzel oyun kötü

Süper Lig’de 12 hafta sonunda 5 galibiyet, 7 mağlubiyet alıp hayal kırıklığı yaratan Bursaspor’da futbolcuların kariyerli ve milli takımlarında oynayan futbolcular olması dikkati çekiyor.

26 Kasım 2015 Perşembe, 07:15
bursaspor sevinc

Bursaspor 12 hafta sonunda hayal kırıklığı yaratırken, takımın yükünü çekmesi gereken futbolcuların kalitesiyle sahada gösterdiği performans birbirini tutmuyor. Beşiktaş mağlubiyetinin ardından Akhisar Belediyespor’a da yenilen Yeşil Beyazlılar’da şu anda 13 milli oyuncu bulunuyor. Bunlardan sadece 3’ü zaman zaman milli takım kadrolarına çağrılırken, diğer 10 oyuncu sürekli ülkelerinin takımlarında yer alma başarısı gösteriyor.

ADVINCULA SÜREKLİ

Avrupa dışından da birçok oyuncu milli takımlarına davet ediliyor. Perulu Luis Advincula, Kamerunlu Dany ile Avustralya milli takımında oynayan Türk asıllı futbolcu Aziz Behich sürekli milli takımlarına seçilen futbolcular arasında. Senegalli Ricardo Faty ve Japon Hajime Hosogai de sık olmasa da ülkelerinin milli takımına davet edilen ve geniş havuzda yer alan futbolcular arasındaki yerlerini alıyorlar.

EURO 2016’YA 7 OYUNCU

Mert Günok, Serdar Aziz ve Emre Taşdemir Türkiye A Milli Futbol Takımı’na sürekli çağrılan isimler arasında bulunuyor.
Harun Tekin de geçen yıla kadar kadroya davet edilen isimler arasındaydı. Harun, geniş havuzun içerisinde yer alıyor. A Milli futbolcuların yanı sıra Macar Baladz Dzsudzsak, Slovak Miroslav Stoch, Çek Tomas Sivok ile Tomas Necid EURO 2016’ya katılacak futbolcular arasında bulunuyor.

SAĞLAM DA TEPKİLİ

Oyuncu kalitesi göz önüne alındığında ve tek tek bakıldığında ise Bursaspor’un sıralamadaki yeri birbirine tezat bir durumu gözler önüne seriyor. Sahada oynanan futbol ve oyuncuların açıkça maç seçmeye doğru yönelmesi, sıkıntıyı da beraberinde getiriyor. Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam da bu durum karşısındaki sıkıntısını Akhisar Belediyespor maçının ardından ortaya koymuş ve oyuncularını eleştirmişti.

Bursaspor’un milli futbolcuları:

Mert Günok-Türkiye
Harun Tekin -Türkiye
Serdar Aziz-Türkiye
Emre Taşdemir-Türkiye
Tomas Sivok-Çek. Cum.
Tomas Necid-Çek. Cum
Baladz Dzsudzsak-Macaristan
Miroslav Stoch-Slovakya
Aziz Behich-Avustralya
Luis Advincula-Peru
Dany Nounkeu-Kamerun
Ricardo Faty-Senegal
Hajime Hosogai-Japonya

Kaynak: Bursa Hakimiyet

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>