IŞİD kimyasal saldırı yaptı Bursa’ya sığındılar

Sığındıkları Türkiye’den sekiz ay önce Suriye’ye dönen dört kişilik Neccar ailesi, 7 gün önce Aziziye bölgesindeki evlerinde kimyasal bombaya maruz kalınca Bursa’ya geri döndü. Vücutlarında yanık oluşan aile tedavi edilmeyi bekliyor

08 Eylül 2015 Salı, 12:07
isid

Evleri yıkılan Neccar ailesi, kimyasal bombadan zarar gördü. 1 ve 3 yaşındaki çocukları ile anne ve babanın vücutlarında yanıklar oluştu. 5 gün önce Bursa’nın İnegöl ilçesine yeniden gelen aile, Devlet Hastanesine başvurmalarına rağmen uzun süreli tedavi edilmediklerini ileri sürdü. Baba Mahmud Neccar, 7 gündür gözlerine uyku girmediğini, devamlı öksürdüklerini, sadece su ve süt içebildiklerini söyledi. Tam bir tedavi için yetkililere çağrıda bulunan baba Neccar, çocuklarının ve eşinin aynı durumda olduğunu belirtti.

“KİMYASAL BOMBA BİZİ YAKTI”
Yaşadıkları dehşet anlarını anlatan Mahmud Neccar, “Bir yıl önce Suriye’deki iç savaş sebebiyle Türkiye’ye gedik. Burada iş bulamayınca tekrar memleketime gittim. Sekiz ay Suriye’de kaldım ama orada da iş yoktu. Sekiz gün önce IŞİD saldırdı. Kimyasal bomba kullandılar. Evimizdeki her şey yerle bir oldu. Eşyalar kullanılmayacak hale geldi. Çocuklarım ve benim psikolojim bozuldu. Kimyasal bomba yüzünden her tarafımızda yanık oluştu. Beş gün önce tekrar buraya geldik” dedi.
Kimyasal bombanın büyük zarar verdiğini aktaran Neccar, şöyle konuştu: “Bombanın patladığı günden bu yana ben, hanımım ve küçük çocuğum uyku uyuyamıyoruz. Oğlum aralıklarla uyuyup tekrar kalkıyor. Tam olarak o da uyuyamıyor. Görmekte zorlanıyorum. Sürekli öksürüyorum. Yemek yiyemiyorum. Sadece süt ve su içebiliyorum. İnegöl Devlet Hastanesine tedavi için gittik ama sadece kısa süreli oksijen tedavisi uyguladılar. İlaç ve detaylı muayene olmadı. Şu an tedaviye ihtiyacımız var. Hâlâ gözüme uyku girmedi. Her tarafımız yanıyor. Nefes almakta zorluk çekiyorum. Gözlerim şu an az görüyor. Allah için bize yardım edin. Kendim bu durumda çalışamıyorum. Babam hasta. Evimize bir tek küçük kardeşim Muhammed bakıyor. Bir evde 7 kişi kalıyoruz. Şu an acilen muayene olmaya ihtiyacımız var. Lütfen bize yardımcı olun.”
IŞİD katliamını anlatan Neccar, “IŞİD ile Esad sürekli bombardıman altında tutuyor insanları. Oralarda olan vatandaşların kafasını kesiyorlar. Dün 25 kişinin daha kafasını kesmişler” dedi.

isid

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>