Son Dakika
23 Ekim 2016 Pazar

İnternetten tekne sipariş etti, dolandırıldı

01 Ağustos 2015 Cumartesi, 12:27
displacement-hull-luxury-mega-yacht-20209-2928355

Bursa’da internet üzerinden tekne beğenen ve anlaştığı şahsın hesabına 75 bin lira yatıran bir kişi, dolandırıldığını iddia ederek polise müracaat etti.
Olay, Gemlik ilçesinde meydana geldi. İddiaya göre, özel bir hava yolu şirketinde pilotluk yapan B.K. bir internet sitesinden tekne beğendi. Telefonla D.T. ile iletişime geçen B.K., tekneyi beğendiğini söyledi. Bunun üzerine D.T.’nin hesabına 75 bin lira yatıran B.K., teknenin başka bir şahsa ait olduğunu öğrendi. Dolandırıldığını anlayan B.K., Gemlik Asayiş Büro Amirliğine giderek müracaatta bulundu.
Merkez Osmangazi ilçesinde meydana gelen bir başka olayda ise, S.A., internetten tanıştığı bir kişinin kendisine kız arkadaşı edindireceğini söylemesi üzerine hesabına 600 lira yatırdı. Bir süre sonra dolandırıldığını anlayan S.A., Çarşı Polis Merkezi Amirliğine giderek suç duyurusunda bulundu.
Polis, her iki olayla alakalı tahkikat başlattı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>