İnegöl’de coşkulu final

29’uncusu düzenlenen Uluslararası Kültür Sanat Festivali sona erdi.

18 Ağustos 2016 Perşembe, 16:49
29. KÜLTÜR SANAT FESTİVALİ’NE COŞKULU FİNAL

Bursa’nın İnegöl ilçesinde bu yıl 29’uncusu düzenlenen Uluslararası Kültür Sanat Festivali sona erdi.

29. KÜLTÜR SANAT FESTİVALİ’NE COŞKULU FİNAL
İnegöl Belediyesi’nin düzenlediği Uluslararası Kültür Sanat Festivali bu yıl 29’uncu kez gerçekleştirildi. 14 Ağustos 2016 Pazar günü tarihi mehter eşliğinde yapılan kortej yürüyüşü ve ardından Açık Hava Gösteri Merkezi’nde (AGM) yapılan gala gecesi ile başlayan festival, dün akşam AGM’de düzenlenen muhteşem finalle son buldu. Renkli görüntülerin yaşandığı final programında mehter de konser verdi. Azerbaycan, İran ve Makedonya’dan folklor ekiplerinin katıldığı, bunların yanı sıra İnegöl’deki kültür derneklerinin ekiplerinin de gösterileri ile renk kattığı festivalin finali ilgi gördü.
Sponsorlara plaket takdim eden Belediye Başkanı Alinur Aktaş, “Bu festivalin maksadı birlik ve beraberlik ve milli irade. 15 Temmuz akşamı çok üzülmüştük, hamdolsun bu milletin basiret ve feraseti sayesinde birbirimize daha çok bağlandık, kenetlendik. Festivalimize de ara vermeden devam ettik. Altın Mobilya Halk Dansları’nda 12 ülkeyi misafir ediyorduk. Fakat 3 ülke geldi. Diğerlerinden iptal edenler oldu. Ben özellikle cesaretlerinden dolayı Azerbaycan’ı, İran’ı ve Makedonya’yı tebrik ediyorum” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>