Son Dakika
21 Ocak 2017 Cumartesi

İnegöl diş hastanesi hizmete açıldı

Bursa’nın İnegöl ilçesinde 6 bin metrekare kapalı alana sahip olan İnegöl Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi hizmete açıldı.

28 Haziran 2016 Salı, 14:20
İNEGÖL DİŞ HASTANESİ HİZMETE AÇILDI

Bursa’nın İnegöl ilçesinde 6 bin metrekare kapalı alana sahip olan İnegöl Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi hizmete açıldı.
Bursa’nın İnegöl ilçesinde 2012 yılında temeli atılan diş hastanesi 4 sene süren çalışmanın ardından hizmete açıldı. Alanyurt-Yenişehir yolu üzerindeki yeni diş hastanesinin ilk ziyaretçisi AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin oldu. Şahin, hastaneyi gezerek hekimlere kolaylıklar, hastalara acil şifalar diledi.
Bursa Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği tarafından ihale edilen İnegöl Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi 6 bin metrekare kapalı alana sahip, 50 diş ünitesinin yanı sıra genel ve lokal olmak üzere 6 yataklı 2 ameliyathane, 1 tam donanımlı engelli kliniği ve 2 adet pedodonti kliniğine sahip. İlk etapta 25 personelle hizmet vermeye başlanan hastanede kısa süre içerisinde bu sayı 50’nin üzerine çıkması hedefleniyor.
Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Rüstem Aşkın ve İnegöl Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimi Tahsin Hasanoğlu ile birlikte dün hizmete giren Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi yeni hizmet binasında incelemeler yapan AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin, “Uzun zamandır özlemle beklediğimiz Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi donanımı, teçhizatı, makineleri, mobilyaları, kapıları, alet ve edevatı ile hizmet etmeye başlaması çok güzel. İnegöl’de yaşayan 250 bin hemşerimize, yakın civarda bulunan Yenişehir, Pazaryeri, Domaniç ve Bursa’nın yakın ilçelerinden gelecek bütün hemşerilerimize yeni diş hastanemiz çok özel bir hizmet verecek” dedi.
Ziyaretten dolayı teşekkür eden Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimi Tahsin Hasanoğlu ise “Uzun bir uğraştan sonra, yaklaşık 4 sene sonunda Allah’a şükür bugün itibariyle, mübarek Ramazan ayında yeni binamız hizmete girdi” diye konuştu.

İNEGÖL DİŞ HASTANESİ HİZMETE AÇILDI

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>