Son Dakika
23 Ekim 2016 Pazar

İMSİAD’dan Dubai çıkarması

26 Ağustos 2015 Çarşamba, 19:43
IMG_1742

İnşaat Müteahhitleri Sanayici ve İş Adamları Derneği İMSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Namık Ziya Mescioğlu, İMSİAD olarak Bursa müteahhitlerinin ve dolayısıyla Bursa’nın dünyaya açılması için, fuarcılık alanında sağladıkları kazanımları değerlendirdi.

Dünya’nın en önemli gayrimenkul fuarlarından biri olan Dubai Cityscape Global 2015 Fuarı’na gerçekleştirecekleri katılım hakkında bilgi veren İMSİAD Başkanı Namık Ziya Mescioğlu, Bursa’nın dünyaya tanıtımında gayrimenkul fuarlarının öneminden, yabancılara konut satışının sağladığı kazanımlara kadar çeşitli konularda değerlendirmelerde bulundu.

Müteahhitlik sektörünün gerçekleştirdiği yabancılara gayrimenkul satışının sağladığı kazanımların bütüncül olarak değerlendirilmesi gerektiğini belirten Başkan Mescioğlu, şunları söyledi :

“Bir yabancı Bursa’dan konut aldığında, sadece bir defaya mahsus döviz kazanılmaz. O yabancı aldığı evi ülkesinden getirdiği eşyalarla döşemez. Bursa’da mobilya-beyaz eşya-perde satan tüm esnafımızdan alışveriş yapar. Artık Bursa’da kendi evi olduğu için, başka ülkelere tatile gitmektense sürekli Türkiye’ye gelir. Geldiğinde de yeme-içme sektöründen taksicisine- araba kiralamacısına kadar, birçok kesime kazandırmaya devam eder. Ve en önemlisi nedir biliyor musunuz? Biz müteahhitler olarak, bir yabancıya satış yaptığımızda, o yabancıyı kazanmış oluruz. Ülkemiz hakkında en doğru bilgileri, yanlış ağızlardan değil, bizzat ülkemiz insanından dinleyebilmesini sağlarız.”

Kalabalık bir heyetle katılacakları Dubai Gayrimenkul Fuarı hakkında bilgi veren Mescioğlu, İMSİAD olarak müteahhitlerin ufkunu genişletecek tüm organizasyonlarda yeralmalarının inşaat sektörüne ve Bursa’ya büyük kazanımlar sağlayacağını vurguladı.

Zaşkan Mescioğlu, “İMSİAD olarak geçtiğimiz yıl Dubai’de yapı fuarına kalabalık bir heyetle katılmıştık. Bu yıl da Bursa inşaat sektörünü Dubai Gayrimenkul Fuarı’nda buluşturarak, Ortadoğu pazarından uzak kalmamak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bursa olarak, Arap yatırımcıların ülkemizde en çok teveccüh gösterdikleri illerden biri konumundayız. Ancak gözden uzak olan gönülden de uzak olur düşüncesiyle Dubai ve Kuveyt gibi önemli Arap kentlerindeki gayrimenkul fuarlarında Bursamızıve firmalarımızı en doğru şekilde tanıtmak için çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz.”

Bursa çok şanslı bir dönemden geçiyor…

Dubai Gayrimenkul Fuarı’na gerçekleştirilecek olan ziyaretin, İMSİAD gibi Bursa’ya daha fazla neler kazandırabiliriz arayışında olan BTSO ve Başkan İbrahim Burkay’ın işbirliği ile gerçekleşeceğini belirten İMSİAD Başkanı Mescioğlu, “Bursa’nın çok şanslı bir dönemden geçtiğini düşünüyorum. Herbiri Bursa için daha iyi neler yapabilirim kaygısında olan yöneticilerin olması, her dönem sahip olabildiğimiz bir durum değil. İMSİAD olarak Bursa inşaat sektörünün Dubai Gayrimenkul Fuarı’na çıkarma yapmasını planladığımızda, kendilerinden destek talep ettiğimiz BTSO Başkanı sayın İbrahim Burkay’ın kıymetli desteklerini esirgememeleri ile fuar ziyareti hazırlıklarımız bu noktaya gelebilmiştir. Kendilerine üyelerimiz adına şükranlarımı sunuyorum. Bu vesileyle, BTSO olarak başarıyla hizmet verdiği onlarca sektör içerisinde inşaat sektörü olarak bizlere her zaman destek olan BTSO Başkanımız sayınİbrahim Burkay’a bir kez daha Allah’tan şifa diliyor, biran önce Bursamıza yeni değerler kazandıran çalışmalarına kaldığı yerden devam etmesini temenni ediyoruz”.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>