İki evden 15 kamyon çöp çıktı

Bursa’da çevreye kötü koku yaydığı için mahalle sakinlerinin şikayet ettiği iki evden toplam 15 kamyon çöp çıktı.

03 Ekim 2015 Cumartesi, 14:06
çöp kamyonu

Vatandaşların ihbarı üzerine Davutdede Mahallesi’nde bulunan evdeki tonlarca çöp Yıldırım Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından temizlendi. Mahalle sakinlerinin şikayeti üzerine Kurtuluş Caddesi Conk Sokak’taki dairesini yıllarca topladığı çöpler ile doldurduğu tespit edilen 60 yaşındaki G.S.’nin evine polis eşliğinde giden ekipler, çöplerden ve kokudan yaşanmaz haldeki evi temizleyip ilaçladı. Ekipler 10 kamyon çöp çıkardı.
Öte yandan Eğitim Mahallesi, Kestane Sokak’ta ikamet eden Y.Y.’nin de evini çöplerle doldurduğu ortaya çıktı. Bu evden de 5 kamyon çöp çıktı. Kötü kokudan kurtulan mahalle sakinleri belediyeye teşekkür etti.
Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Komşuların ağır koku sebebiyle şikâyette bulunması üzerine mahkeme kararı ile bölgeye giden Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz tonlarca atık çıkan evi temizledi. Temizlik konusunda hassasiyet gösterirken, böyle manzaralarla karşılaşıldığında gereken işlemleri ekiplerimizce yerine getiriyoruz. Yıldırım’ın sahibi olan vatandaşlarımızdan bu gibi durumlar karşısında hassas olmalarını bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>