Son Dakika
27 Ekim 2016 Perşembe

İğne ile kansere savaş açtı

Bursa’da çocuk kıyafetlerinin üzerine el emeği ve göz nuruyla işlemeler yapan genç kadın, elde ettiği kazançla kanser hastası çocuklara destek oluyor.

18 Ekim 2015 Pazar, 11:45
igne

Bir çocuk annesi 27 yaşındaki Nurhan Taş, çocuk kıyafetlerinin üzerine yaptığı el işlemeleriyle hem geçimini sağlıyor, hem de kanser hastası çocuklara oyuncak alarak moral kaynağı oluyor. 2 yıl önce bu işe başlayan Taş, evinde yaptığı el emeği işlemelerle büyük takdir topluyor. Taş, yaptığı işlemelerden kazandığı para ile hastanelerde kanser tedavisi gören çocuklara oyuncak ve çeşitli hediyeler alırken, maddi durumu kötü olan ailelere de destek oluyor.
Kendi annesini kanserden kaybettiği için kanserli insanları anladığını ve bu yüzden onlara destek olduğunu belirten Taş, bu işi onların mutluluğu için yaptığını belirtti. Taş, “Tasarımlarım en kaliteli ürünlerden oluşuyor. Hepsi kendi el emeğimle hazırladığım ürünler. İlk bebek giyimi üzerine çalışmaya başladım, sade ve desensiz kıyafetlerin üzerine işlemeler yaparak süsledim. Bu işten kazandığım parayla, kanser hastası çocuklara ve ailelerine maddi manevi destek veriyorum. Hastanede yatmakta olan çocuklara hediye ve oyuncak alıyorum. Ben kendi annemi kanser hastalığından kaybettim. Çocukların ve ailelerinin stresini biraz olsun azaltmak için gayret gösteriyorum. Kazandığım parayla kanser hastası çocuklara yardım etmenin beni batırmayacağına, aksine yücelteciğine inanıyorum. Çalışmalarımı sosyal medya hesapları üzerinde sipariş alarak yapıyorum. Facebook sayfası üzerinden ‘Taşbebektasarım’ sayfası üzerinde tasarımlarımı görebilir ve sipariş verebilirsiniz. Tasarladığımız ürünleri 10 ile 300 lira arasında satıyoruz” diye konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>