İçişleri Bakanı katıldı…Seçim güvenliğinin startı Bursa’dan

İçişleri Bakanı ve 13 ilin valisi seçim güvenliği toplantısı için Bursa’da. Bakan Öztürk, “Halkın iradesini olduğu gibi şeffaf bir şekilde sandığa yansıtması için gereken ortamın sağlanması elbette ki devletin ve bizim görevimizdir” dedi.

04 Nisan 2015 Cumartesi, 14:46
seçim

Türkiye’nin 13 valisi ile seçim güvenliği toplantılarının ilkini Bursa’da gerçekleştiren İçişleri Bakanı Sebahattin Öztürk, “Gündemimizin en önemli ve tek maddesi seçim güvenliğidir. Türkiye seçimlerini güvenli olarak yapmakla tanınan bir ülkedir. Halkın iradesini olduğu gibi şeffaf bir şekilde sandığa yansıtması için gereken ortamın sağlanması elbette ki devletin ve bizim görevimizdir” dedi.

İçişleri Bakanı Sebahattin Öztürk, Bursa’da düzenlenen Seçim Güvenliği Bölge Toplantı’sına katıldı.Emniyet Genel Müdürü Celalettin Lekesiz, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Abdullah Atay ve ev sahibi Bursa Valisi ile birlikte açıklama yapan İçişleri Bakanı Sebahattin Öztürk, “Bölgemizde bulunan Bursa ile birlikte 13 ili kapsayan ve artık geleneksel hale gelen seçim öncesi yapmakta olduğumuz güvenlik toplantılarının ilkini Osmanlı’nın ilk başkenti Bursa’da yapmaktan, son derece mutluluk duyduğumu belirtmek isterim. Ben de 5 yıla yakın bu şehirde görev yapmanın mutluluğunu ve onuru yaşadım. 25. dönem milletvekili genel seçimlerinin huzur ve güven içinde yapılmasına yönelik alınan tedbirleri değerlendireceğiz. Yaklaşık 8 bölgede yapmayı düşündüğümüz bölge toplantılarını burada başlatmış bulunuyoruz” dedi.
Türkiye’nin en önemli ve tek maddesinin seçim güvenliği olduğunu kaydeden Bakan Öztürk, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Türkiye seçimlerini güvenli olarak yapmakla tanınan bir ülkedir. Halkın iradesini olduğu gibi şeffaf bir şekilde sandığa yansıtması için gereken ortamın sağlanması elbette ki devletin ve bizim görevimizdir. Bunu sağlamaya yönelik olarak çok tecrübeli bir güvenlik kadromuz elbette var. Bur çerçevede geçmişten birçok tecrübeye sahibiz. Ama her şehrin kendine mahsus bir takım farklılıkları olabilir. Hem geçmişteki durumları hatırlatmak hem de bu seçimde olabilecek her ile ait kendine mahsus farlılıklar da olabilir. Onları tartışmak, müzakere etmek adına arkadaşlarımızla bu güzel şehirde bir günlük bir toplantı yapmayı uygun gördük. Şehirler; İstanbul, Balıkesir, Bilecik, Bursa, Çanakkale, Edirne, Eskişehir, Kırklareli, Kocaeli, Kütahya, Sakarya, Tekirdağ ve Yalova’dır. Dolayısıyla bu görüşmeler neticesinde ilave alınabilecek tedbirler nelerse onları da karar altına almak için bir araya gelmiş bulunuyoruz”
Bakan Öztürk’ün konuşmasının ardından toplantı basına kapalı olarak devam etti.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>