Son Dakika
23 Ekim 2016 Pazar

Hüseyin Şahin öyle bir uyarı yaptı ki

AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin, başına kask takarak, motosiklet sürücülerini uyardı.

02 Eylül 2015 Çarşamba, 15:53
hüseyin şahin

Son aylardada İnegöl’de meydana gelen motosiklet kazalarına dikkat çekmek için başına kask takarak basın açıklaması yapan Milletvekili Hüseyin Şahin, kendisinin de iyi bir motosiklet sürücüsü olduğunu söyleyerek, “Motosiklet kullanmayı çok seviyorum, ama bu yaz özellikle ilçemizde hemşerilerimizin bisiklet ve motosiklet kullanırken kask takmamaları neticesinde birçok insan hayatını kaybetti. Hassasiyet oluşturmak için kendi şahsi motosikletimde kullandığım kaskı takmak istedim. Uzun zamandır motosiklet kullanmıyorum, ama bütün hemşerilerimizden, gençlerden, çocuklardan ve ihtiyacı olup da motosiklet, bisiklet kullanan herkesten kasklarını takmalarını arzu ediyorum. Örnek olmak için bu kaskı takıyorum” dedi.
Kaymakam Ali Akça ise, “Milletvekilimize teşekkür ediyorum. Son zamanlarda trafik kaidelerine uymadan yola çıkan motosiklet, bisiklet ya da araç sürücülerinin karıştığı kazalarda canlar yandı, ocaklar söndü. Jandarma komutanımız ve emniyet müdürümüz ile yaptığımız asayiş toplantısında, kasksız motosiklet sürücülerine yönelik kontrollerin artırılması talimatını verdim. Eğer sonu can kaybı ile neticelenecek ise trafiğe çıkmasınlar. Trafik cezalarının belki bir caydırıcılığı olur” diye konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>