Son Dakika
28 Ekim 2016 Cuma

Hüseyin Hilmi Işık Esenler’de yâd ediliyor

14 yıl evvel aramızdan ayrılan büyük İslâm âlimi Hüseyin Hilmi Işık için bu akşam saat 23.45’te Esenler’de anma programı düzenleniyor.

24 Haziran 2015 Çarşamba, 10:54
700x281585_huso_1

“Anadolu’yu Mayalayanlar” başlığı altında Dörtyol Meydanı’nda düzenlenen program Kur’an-ı kerim tilaveti ile başlayacak. Si-nevizyon gösteriminin ardından ilahiyatçı yazar Osman Ünlü, Hüseyin Hilmi Işık’ın “rahmetullahi aleyh” hayatından kesitler sunacak. Hayatı boyunca insanlarla iyi geçinmeyi, güzel ahlâk sahibi olmayı tavsiye eden ve yetiştirdiği binlerce öğrencisi ülkeye faydalı hizmetlerde bulunan Hüseyin Hilmi Işık Efendi, 26 Ekim 2001 tarihinde vefat etmiş, Eyüp Sultan’daki Kaşgari Dergâhındaki aile kabristanına defnedilmişti. Hüseyin Hilmi Işık’ın; Tam İlmihâl Se’âdet-i Ebediyye kitabı başta olmak üzere Türkçe, Almanca, Fransızca, Arapça ve Farsça dillerinde çok sayıda dinî, tarihî, kültürel konularda yayınlanmış eserleri bulunuyor.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>