Hürriyet’ten Erdoğan’a ‘Dağlıca’ saldırısı!

06 Eylül 2015 Pazar, 23:42
resized_96909-b3d6erdhur

Aydın Doğan’ın medya organları PKK’yı güzellemenin ötesine geçip teröristler gibi saldırmaya başladı. Hürriyet’in web sitesi Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın canlı yayındaki sözlerini çarpıtıp inanılmaz bir provokasyona imza attı. Erdoğan’ın Dağlıca’daki terör saldırısına ilişkin sözlerini, “400 vekil alınsaydı bunlar olmazdı” şeklinde çarpıtan Hürriyet, haberi ve twiti 30 dakika sonra silse de yalan haberi sosyal medyada yayıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın canlı yayında yapmış olduğu ‘400 vekil’ açıklamasını çarpıtarak yayınlayan Doğan Grubu’na ait Hürriyet Gazetesi, söz konusu demeci Dağlıca’daki saldırıya cevap olarak verilmiş gibi sundu.
A Haber-ATV ortak yayınına konuk olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, gündem başlıklarına dair önemli açıklamalarda bulundu.
Programın ilk bölümünde Dağlıca saldırısına ilişkin olarak değerlendirmelerde bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha sonra kendisine yöneltilen ‘400 vekil’ sorusunu yanıtladı.
Açıklamaların ardından Doğan Grubu’na ait Hürriyet Gazetesi internet sitesinde ve sosyal medya hesapları üzerinden manipülasyon çalışmalarına girişerek, söz konusu diyaloğu ‘400 milletvekili alınsaydı bunlar olmazdı’ gibi verdi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, söz konusu yalan habere yine canlı yayında açıklık getirerek, şu açıklamayı yaptı:
“Medya manipülasyonu ve ahlaksızlık. Üzüntünün içinde olması gerekirken, rant içindeler. Kırşehir’de 400 vekil açıklamasını yaptım. O gün Dağlıca yoktu. O gün yeni bir Anayasanın gereği için böyle bir parlamento tablosunu açıklıyordum. Böyle bir tablo çıkmadı ve bakın bu süreç içerisinde bir kaos osrtamı oluşmuş oldu.
Böyle bir tabloyu o ifademle oluşturmak, bunların insani olmaktan nasipsiz olduğunu ve karakter yoksunu olduğunu ortaya koyuyor. Utanmadan bana mektup gönderiyor Aydın Doğan. Bundan sonraki süreç yargıda ortaya çıkacak. hepsi izne gidiyor. Bunlar nereye giderse gitsin biz yargıdan takip edeceğiz. Ben bu makamı karakter yoksunu bu adamalara ezdirtmem. Adilik bu. Biz dertliyiz. Neler yapıyorlar.”

KAYNAK: YENİŞAFAK

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>