Son Dakika
19 Ocak 2017 Perşembe

Hükümetten ”Otomatik Emeklilik” müjdesi

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanlar Kurulu’nda emekliliğe değindi. “Bireysel emekliliğe katılımı otomatik hale getirmek istiyoruz” dedi.

23 Şubat 2016 Salı, 13:46
emekli

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanlar Kurulu’nda konuşan Şimşek, Rusya ve Irak’ta sorun yaşayan ihracatçı için taahhüt ve ödemelerin ötelenmesini desteklediğini söyledi.

“DESTEĞE HAZIRIZ”

Başbakan yardımcısı, “Hükümet olarak ihracatçılarımızın yanındayız, güçlü destek vermeye hazırız” dedi. TİM Başkanı Mehmet Büyüksekşi, de Eximbank’tan destek talebinde bulundu.

İhracat pazarlarındaki yerel para birimlerinin değer kaybı, emtia fiyatlarındaki düşüş ve jeopolitik gerilimler nedeniyle zor günler yaşayan ihracatta bir süredir zor günler devam ederken, sıkıntıların önümüzdeki dönemde de artacağına ilişkin endişeler artıyor.

 BİREYSEL EMEKLİLİK OTOMATİK OLACAK

Şimşek konuşmasında bireysel emekliliğe de değindi. Şimşek; “Bireysel emekliliğe katılımı otomatik hale getirmek istiyoruz” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>