Son Dakika
22 Ocak 2017 Pazar

Hikmet Şahin ismi ölümsüzleşiyor…

İnegöl ve Bursa Büyükşehir Belediyesi eski başkanı Hikmet Şahin’in ismi ölümsüzleştirildi. Şahin’in ismi ölüm yıldönümünde yeni açılan köprülü kavşağa verildi.

12 Kasım 2015 Perşembe, 13:03
hikmet şahin

11 Kasım 2009 tarihinde uğradığı silahlı saldırı neticesinde hayatını kaybeden Hikmet Şahin’in yeğeni AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin’in teşebbüsüyle Karayolları tarafından yapılan OSB mevkiindeki köprülü kavşağa, Bursa Valisi Münir Karaloğlu’nun isteği üzerine Hikmet Şahin’in ismi verildi. Köprülü kavşağın isminin “Hikmet Şahin Köprülü Kavşağı” olması dün resmiyet kazandı.
Törenin açılış konuşmasını yapan Belediye Başkanı Alinur Aktaş, “Söylenecek çok şey var, ama neler söyleyeceğimi bilemiyorum. Hikmet Başkan, benim de, buradaki birçok arkadaşın da hayatında önemli yeri olan çok bir isim. Allah nur içerisinde yatırsın. Onu hep rahmetle anıyoruz. Gerçekten İnegöl’ümüze, Bursa’mıza çok büyük hizmetler yaptı. Bugün de vefatının 6. yılı. Kavşak bir süredir kullanılıyor. Vesile olanlardan Allah razı olsun. Hepsine çok çok teşekkür ediyoruz. Artık bütün kolları da açıldı. Detaylar hallediliyor. Asıl tabelaları daha sonra yapacağız. Artık ismi bu kavşakta yaşayacak” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>