Son Dakika
24 Ekim 2016 Pazartesi

Her ilçeye meydan çeşmesi

07 Ağustos 2015 Cuma, 13:02
HER İLÇEYE İKİ MEYDAN ÇEŞMESİ

‘Bursa’da su çeşmeden içilir’ sloganıyla başlattığı projelerle Bursa’yı çeşmeden akan suyun gönül rahatlığıyla içilebildiği ender şehirlerin başında gelmesini sağlayan Büyükşehir Belediyesi Buski Genel Müdürlüğü, “her ilçeye iki çeşme projesi” başlattı.
Proje kapsamında planlanan meydan çeşmelerinden, toplam 20 adet yapılmasının hedeflendiğini belirten Büyükşehir Belediyesi BUSKİ Genel Müdürü İsmail Hakkı Çetinavcı, böylelikle hem “Bursa’da Su Çeşmeden İçilir” anlayışını pekiştirmeyi, hem de Bursa’nın tarihi ve kültürel yapısına katma değer sağlamayı amaçladıklarını vurguladı. Çalışmaların hız kesmeden devam ettiğini dile getiren Çetinavcı, “İlki, İznik’te yapımına başlanan meydan çeşmesinin yapımında İznik çinileri kullanılacak. Meydan çeşmeleri inşa edilirken, ilçelerin kültürel ve sosyolojik özellikleri dikkate alınacak. Proje bağlamında Keles, Orhangazi ve Karacabey’de de yerler belirlendi” dedi.
“Yaşanılmasından mutluluk duyulan sağlıklı şehir Bursa” hedefindeki çalışmalarına bundan sonraki süreçte de artan ivmeyle devam edeceklerini belirten BUSKİ Genel Müdürü İsmail Hakkı Çetinavcı, gerçekleştirdikleri projeleri Büyükşehir Belediyesi’nin öncülüğü ve yol göstericiliğinde hayata geçirdiklerini de sözlerine ekledi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>