Son Dakika
23 Ocak 2017 Pazartesi

Hemşirelere kadro müjdesi

Hemşireler Haftası kutlamasında yeni kadro müjdesi geldi.

14 Mayıs 2016 Cumartesi, 13:45
HEMŞİRELERE KADRO MÜJDESİ

Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi çalışanları, ‘Dünya Hemşireler Haftası’ kutladı. Hastane Başhekimi Doç. Dr. Yakup Canıtez, 145 hemşire ve 74 teknisyen alımı için çalışma yaptıkları müjdesini verdi.
Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde yapılan Hemşireler Haftası kutlamasına, öğretim üyeleri, hemşireler, hemşirelik öğrencileri ve personel katıldı. Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Eray Alper, törende yaptığı konuşmada, evrensel normlar dikkate alındığında hemşire açığı diye bir sorunun kalmayacağını vurguladı.
Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Cüneyt Erdoğan, hemşirelerin gittikleri yeri güzelleştirdiklerini bu sebeple kliniklerin asıl sahiplerinin onlar olduğunu belirterek, “Hemşireler bakım aşamasında hastalara daha bütüncül bakabiliyor. Yaklaşımlarıyla adeta hastayı rehabilite ediyorlar. Bu da doktorlar açısından büyük bir avantajdır. Tüm bunları göz önüne alarak onların çalışma koşullarını ve döner sermaye paylarını iyileştirmek için çalışıyoruz” dedi.
Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Yakup Canıtez ise yeni kadrolar için çalışma yaptıklarını müjdesini verdi. Canıtez, “Geçen yıl 100 hemşire almıştık ancak ondan sonra 50 kadar hemşire emeklilik, başka kurumlara nakil gibi nedenlerle ayrılmış oldu. Şimdi de 145 hemşire ve 74 teknisyen temini için harekete geçtik. İnşallah olumlu sonuçlar alacağız” dedi.
UÜ Sağlık Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Berrin Tunca, 1996 yılından bu yana lisans düzeyinde eğitim veren Sağlık Yüksekokulu’nun bugüne kadar bin 283 hemşire, 120 ebe, 352 sağlık memuru olmak üzere toplam bin 755 öğrenciyi mezun ettiğini belirterek, yeni yapılan binanın hizmete açılmasıyla beraber eğitim niteliğinin daha da yükseleceğini söyledi. Prof. Dr. Tunca, geçtiğimiz şubat ayında Rektör Prof. Dr. Yusuf Ulcay’ın girişimleriyle fakülteleşme başvurularının YÖK tarafından kabul edildiğini ve çok kısa zamanda Sağlık Bilimleri Fakültesi’ne dönüştüklerinde sağlık eğitimi ve hizmetlerinin niteliğinin daha da yükseleceğini kaydetti.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>