Son Dakika
24 Ocak 2017 Salı

Hemofili hastaları Bursa’da hastalıklarını anlatacak

Hemofili hastaları ve aileleri, Bursa ’10. Hemofili Yaz Okulu’ toplantısında hastalık hakkında bilgilendirildi.

05 Haziran 2016 Pazar, 12:22
HEMOFİLİ HASTALARI BURSA'DA HEMOFİLİ'Yİ TANIYACAK

Hemofili hastaları ve aileleri, Bursa ’10. Hemofili Yaz Okulu’ toplantısında hastalık hakkında bilgilendirildi.
Hemofili Dernekleri Federasyonun hemofili hastaları ve ailelerini bilgilendirmek amacıyla Bursa’da düzenlediği ’10. Hemofili Yaz Okulu’ toplantısı sürüyor.
Bursa Büyükşehir Belediyesi sponsorluğunda Hemofili ve Talasemi Derneği HETADER’in ev sahipliğinde gerçekleşen açılış gecesine, Hemofili Dernekleri Federasyon Başkanı Prof. Dr. Kaan Kavaklı, Türkiye Hemofili Derneği Başkanı Prof. Dr. Bülent Zülfikar, HETADER Yönetim Kurulu Başkanı Uzm.Dr. Elif Güler Kazancı, Belediye Başkan Vekili Abdülkadir Karlık ve Türkiye’nin 15 ilinden gelen hemofili hastaları ve aileleri katıldı.
Yaklaşık 250 kişinin bulunduğu toplantıda açılış konuşmasını yapan Uzm.Dr. Elif Güler Kazancı, “Bursa’da ilk defa gerçekleştirilen bilimsel ve sosyal içerikli sempozyuma ev sahipliği yapmanın gururunu yaşıyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’ye Bursa’nın tarihi ve kültürel miraslarını misafirlerimizle buluşturmamızda her türlü desteğini sundukları için teşekkür ederiz” dedi.
Hastalık ve eğitim hakkında bilgi veren Prof.Dr. Bülent Zülfikar ise, “Önceden kanamalı bir hasta, ilk 7 saat neler yapacağını düşünürken artık geleceğe dönük planlarını yapıyor. 3 gün sürecek programda hemofilide tedavi yöntemlerinden operasyonlara hazırlık sürecine, evde yaşanan sorunlardan hastaların kendilerine yapacakları infüzyona kadar birçok konu uzmanları tarafından anlatılacak” şeklinde konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>