Son Dakika
26 Ekim 2016 Çarşamba

Helal olsun bu esnafa

Bursa’da bir esnaf, 7 yıldır şehit, gazi ailelerinin ayakkabı ve çantalarını ücretsiz tamir ediyor.

23 Eylül 2015 Çarşamba, 11:10
titi

Bursa’da ayakkabı ve çanta tamirciliği yapan Cemal Köse, dükkanını açtığı günden beri şehit ve gazi ailelerine ücretsiz hizmet veriyor. Dükkanının tabelasına ve kartvizitine, “şehit ve gazi ailelerine ücretsiz hizmet” yazdıran Köse, ölene kadar bu hizmete devam edeceğini söyledi. Köse, diğer esnafları da bu kampanyaya katılmaya davet etti.
7 yıldır bu işi yaptığını söyleyen Köse, “Bu yazı dükkan açıldığından beri tabelada duruyor. Örnek olmak için 7 yıl önce buna karar verdim. Yarın bir gün çıkarırım diye düşünmediğim için de dükkan tabelasının üstüne yazdırdım. Ben askerliğimi doğuda yaptığım için bu konularda biraz daha hassasım. Bu vesileyle o ailelere yardımcı olmaya çalıştım. Bugüne kadar bir çok şehit ve gazi yakını geldi, ancak gururlu oldukları için ısrar etmeme rağmen ücretlerini veriyorlar. Vatandaşlar bizi bu konuda takdir ediyor, sayımızın artmasını istiyorlar. Ben kendi çapımda bu kadarını yapabiliyorum. Diğer esnaf arkadaşlarımın da bu kampanyaya katılmalarını istiyorum. Kartvizitime de bu yazıyı yazdırdım. Çünkü tabelayı göremeyen insanların da bu kampanyayı duymalarını istiyorum” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>