HDP barajın değil kılıcın üstünde

14 kez izlendi, 28 Mayıs 2015 Perşembe

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, katıldığı bir televizyon programında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.


Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Habertürk’te Belkıs Kılıçkaya’nın canlı yayın konuğu oldu. Arınç, programda 7 Haziran Genel Seçimleri’ne 10 gün kala son anket bilgilerini paylaştı.

AK PARTİ YÜZDE 45 BANDINDA
AK Parti’nin yüzde 45 bandına doğru yaklaştığını söyleyen Bülent Arınç, şunları söyledi; “Arkadaşlarımdan duyduğum kadarıyla biliyorum. Zaten şu anda manipulasyonların dışında bir şey tartışılmıyor. Benim bildiğim biz 45 bandına yaklaşıyoruz. İnşallah 45’in üzerine çıkmak için çalışıyoruz. 46-47 olur. Son 10 günün psikolojisini şu anda tahmin etmek mümkün değil.
Anketler bizim son bir ay içerisinde yükseldiğimizi, CHP’de çok artış olmadığını, MHP’de bir iki puanlık belki artışın söz konusu olabileceğini, HDP’nin de 9 ila 10,5 arasında gidip geldiğini gösteriyor. HDP barajın değil daha çok kılıcın üstünde.

Kimse beyannamelere de vaatlere de bakmıyor. HDP’nin halen barajı aşamadığını düşünüyorum ve hissediyorum.”

Etiketler:

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>