Son Dakika
18 Ocak 2017 Çarşamba

Hayvanseverlerin tercihi: ‘Pet’ taksi

Evcil hayvanlarının toplu taşıma araçları ve taksilere alınmasıyla ilgili sıkıntı yaşayan hayvanseverler çözümü ‘Pet taksi’ de buluyor.

04 Mart 2016 Cuma, 11:45
hayvanseverlerin-tercihi-hayvan-taksi-8222766_1365_o

Toplu taşıma araçları ve taksilere evcil hayvanlarının alınmasıyla ilgili sıkıntılar yaşayan evcil hayvan sahipleri çözümü ‘Pet taksi’ de buluyor. Eskişehir’de Fuat Yavuz adlı girişimci, tasarladığı özel minibüsle hem şehir içi hem de şehirler arasında hayvanları taşıyarak, kedi ve köpeklerin stressiz seyahat etme imkanı sağlıyor.

EVCİL HAYVAN TAŞIMACILIĞI YAPIYOR

Fuat Yavuz, şehir merkezinde toplu taşıma ve taksiler gibi ulaşım araçlarına alınmayan başta kedi ve köpek gibi evcil hayvanları tasarladığı özel minibüsü ile pet hayvanı sahiplerine ulaşım hizmeti veriyor. Yavuz, evcil hayvanlar için tasarladığı minibüsünde, bir büyük bir küçük olmak üzere iki adet kafes, sedye, köpekler için çeşitli ağızlıklar ve mama gibi birçok ekipman bulunduruyor. Kendisi de hayvansever olan Fuat Yavuz, hem şehir içi hem de şehirler arası evcil hayvan taşımacılığı yapıyor.

hayvanseverlerin-tercihi-hayvan-taksi-8222766_1137_m

“TAKSİLER İNSAN TAŞIYOR, BİZ SADECE KEDİ VE KÖPEK TAŞIYORUZ”

Konuyla ilgili açıklama yapan, Yavuz, pet taksinin özelliklerinden bahsederek, evcil hayvan sahiplerinin şehir içi veya şehir dışına gitmek istediklerinde kendilerinin evcil hayvanları için araçlarıyla hizmet verdiğini söyledi. Yavuz, “Bir çeşit taksiler insan taşıyor, biz ise sadece kedi ve köpek taşıyoruz. Ben yaklaşık 10 yıldır hayvanseverlerin içindeyim ve 10 yıldır benim de kedi ve köpeğim var. İnsanların sürekli bir yerden bir yere giderken yaşadıkları sıkıntılardan dolayı böyle bir fikir aklıma geldi ve bununla ilgili olarak da ilk başlarken de patentimi alarak bu işe başladım. Yani işimiz resmi, bu işin standartları, prosedürleri var ve bunları yapıyoruz. Eskişehir’deki talep şuanda tam yeterli seviyeye gelmedi, ama şu var Eskişehir’de artık herkes bir Pet Taksinin olduğunu biliyor” şeklinde konuştu.

“İSTANBUL ORTALAMA 4 SAATLİK BİR YOLCULUKTUR, BİZİM İSTANBUL’A VARMAMIZ 5 SAATİ BULUR”

Ayrıca Girişimci Fuat Yavuz, şehirlerarası yaptığı yolculukların öncesinde hayvan sahiplerine gerekli bilgileri verdikten sonra yola çıktıklarını belirterek, “Şimdiye kadar dana, Mersin, İstanbul, Ankara ve İzmir gibi çeşitli illere taşıma yaptık. Talepte bulunan müşterilerimize, taşıma şartlarımızı, hayvanların hangi şartlarda gideceğini ve ne gerektiğini anlatıp o şekilde yolculuğa çıkıyoruz. Mesela; İstanbul ortalama 4 saatlik bir yolculuk sürüyor. Ortalama bir saatte veya duruma göre maksimum 2 saatte bir köpeği arabadan indiririm yarım saat, 45 dakika gibi yürümesi ve diğer ihtiyaçlarının giderilmesini sağlıyoruz. Yani ‘Arabaya attık, hadi gidelim’ mantığı yok. Eskişehir’de bu işi yapan yok. Diğer şehirlerde, toptan taşıma dediğimiz yani 5 köpeği, 10 kediyi alıp tur şeklinde taşıyan insanlar var. Bu işi ben severek yapıyorum, bu işi herkesin severek yapmasını istiyorum” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>