Son Dakika
26 Ekim 2016 Çarşamba

Hayvan satıcıları kaçak satanlardan dertli…

Bursa’ya doğu illerinden hayvan getiren satıcılar, hayvan pazarındaki kaçak satıcılardan şikayetçi.

23 Eylül 2015 Çarşamba, 11:01
pazar yeri

Hayvan pazarına 5 bin lira yer ve çadır parası ödediklerini belirten yetiştiriciler, pazarda kaçak hayvan satanlardan dolayı mağdur olduklarını ileri sürdü. Hayvan satıcısı Selçuk Kartal, “Biz senede bir defa hayvanlarımızı satmak için kurban pazarına getiriyoruz. Bizim çadır maliyetimiz 5 bin lira. Son günlerde bazı kişiler civar ilçelerden ve çiftliklerden hayvan getirerek kaçak olarak satıyor. Hiçbir maliyet ödemeyen kaçak satıcılar bizi mağdur ediyor. Pazar yeri ve çadırı parası ödediğimiz ve masraf ettiğimiz halde biz hayvanlarımızı satamıyoruz. Dışarıdan hiçbir masraf etmeden kaçak olarak gelen vatandaşlar burada hayvanlarını satarak bizleri mağdur ediyor” dedi.
Yetkililerin kaçaklara müdahale etmesini isteyen satıcılar, “Yetkililerin sesimizi duymasını istiyoruz. Yunuseli hayvan pazarının 6 giriş noktası var. İsteyen istediği saatte istediği yerden giriş çıkış yapabiliyor. Pazarda hiçbir güvenlik tedbiri yok. Sadece 4 tane güvenlik görevlisi mevcut. Dışarıdan kaçak olarak hayvan getiren insanlara mani olunmasını istiyoruz. Biz bin 500 kilometre öteden Bursa’ya kurbanlık getirdik. Kars’tan buraya insanların dini vecibelerini yerine getirebilmesi için hayvan getiriyoruz. Bizim ticaretimize engel oluyorlar” ifadelerini kullandı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>