Son Dakika
19 Ocak 2017 Perşembe

Hayat kurtarmak 10 dakika…

Bursa’da cami cemaati kan bağışladı. Kan bağışının hücreleri yenilediği ve insanı daha dinç yaptığı ifade edildi.

26 Ekim 2015 Pazartesi, 10:26
kan bağisi

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın Türk Kızılayı ile ortaklaşa düzenlediği kan bağışı kampanyasına Nilüfer’in Ataevler Mahallesinde bulunan Türkiye’nin en büyük kubbeli camisi olan Edebali Camisi cemaati de destek verdi.
Havanın yağışlı olması nedeniyle çay ocağında kurulan yataklarda kan alırken, kan bağışına cami cemaati büyük ilgi gösterdi. Doktor ve hemşirelerin gözetiminde kan veren vatandaşlar form doldurmasının ardından kan seviyeleri ve tansiyonları ölçülerek taramadan geçirildi. Kızılay yetkilileri kan vermenin faylarının saymakla bitmeyeceğini ifade etti.
Yetkililer, verilen kanın yerine anında vücuttan genç hücreler dolaşıma katıldığı için bağışçının daha dinç ve canlı olacağını belirtirken, 1 ünite kanın 3 kişinin hayatını kurtardığını bağış için 10 dakikanın yeterli olduğunu ifade ettiler. Kan bağışında bulunanlara soda ve büsküvi ikram edildi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>