Son Dakika
17 Ocak 2017 Salı

Bursa’lı girişimcilere iyi haber

Eğitimi bitirenlere 50 bin TL’ye kadar hibe, 100 bin TL’ye kadar kredi verileceği öğrenildi.

18 Ağustos 2016 Perşembe, 11:58
ibo burkay

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO), Türkiye’nin kalkınma hedeflerine ulaşmasında kilit rol oynayan girişimcileri ekonomiye kazandırmak için KOSGEB ile birlikte projelerine devam ediyor.
KOSGEB ve TOBB Bursa Genç Girişimciler Kurulu iş birliğiyle uygulamalı girişimcilik eğitimlerine bir yenisini daha ekleyen BTSO, eylül ayında yeni dönem girişimcilik eğitimlerine start veriyor.
Başvurular hafta boyunca Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi’ndeki (DOSAB) BUTGEM’de kabul ediliyor. Son müracaat tarihinin 7 Eylül 2016 olduğu eğitimlerden bu dönem 60 kursiyer faydalanacak. BUTGEM’de gerçekleştirilecek eğitimler, 19 Eylül Pazartesi günü başlayacak. Günde iki grup halinde yapılacak olan eğitimlerin birinci bölümü 13.00-17.00 saatleri arasında, ikinci bölümü ise 17.00-21.00 saatleri arasında gerçekleştirilecek.
BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, girişimciliğin Bursa’nın ve Türkiye’nin hedeflerine ulaşmasında anahtar rol oynadığını söyledi. Özellikle yeni neslin müteşebbisliğe özendirilmesi için devletin KOSGEB gibi kurumlar aracılığıyla önemli destekler sunduğunu hatırlatan İbrahim Burkay, “BTSO olarak genç beyinlerin kariyer planlarında girişimciliğin ön planda olmasını istiyoruz. Bizler inanıyoruz ki, ülkemiz üretim gücü yüksek ve yenilikçi fikirlere sahip girişimci ruhu ile hedeflerine ulaşacaktır” dedi.
Eğitimi bitirenlere 50 bin TL’ye kadar hibe, 100 bin TL’ye kadar kredi verileceği öğrenildi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>