Son Dakika
23 Ocak 2017 Pazartesi

Hayallerine Mustafa Dündar kavuşturdu…

Bursa’da 8 yaşındaki skolyoz hastası Yusuf Maviçiçek’in hayali Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar sayesinde gerçek oldu. Küçük Yusuf, 83 yaşındaki dedesi ile birlikte Bursaspor antrenmanına giderek Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam ve yeşil-beyazlı futbolcularla tanıştı.

12 Kasım 2015 Perşembe, 15:46
yusu

Osmangazi Belediyesi’nin hayata geçirdiği ‘Belediyem Benimle’ proje ekibi, yürüttüğü saha çalışmaları sırasında ziyaret ettiği Maviçiçek ailesinin, doğuştan konuşma güçlüğü çeken skolyoz hastası çocukları Yusuf ile tanıştı. Yusuf’un koyu bir Bursaspor taraftarı olduğunu ve en büyük hayalinin Bursasporlu futbolcuları görmek olduğunu öğrenen belediye ekipleri, durumu Osmangazi Belediye Başkan Mustafa Dündar’a iletti. Kemal ve Nazmiye Maviçiçek çiftinin 2 çocuğundan biri olan Yusuf’un talebinden haberdar olan Başkan Dündar, küçük Yusuf’un hayalini gerçekleştirmek için harekete geçti.
Kulüp yönetimi ve teknik direktör Ertuğrul Sağlam’la yapılan görüşmenin ardından Yusuf, Başkan Dündar ile birlikte Bursaspor’un Özlüce’deki tesislerine gelerek, teknik direktör Sağlam ve futbolcularla tanışma fırsatı buldu. 83 yaşındaki dedesi Cafer Maviçiçek ile birlikte tesislere gelen minik Yusuf, Ertuğrul Sağlam tarafından karşılandı. Skolyoz hastası Yusuf’la yakından ilgilenen Sağlam, minik hayranına üzerinde ‘Yusuf’ yazan bir forma hediye etti. Daha sonra Başkan Dündar ve Ertuğrul Sağlam, Yusuf ile birlikte antrenman sahasına geçerek karşılıklı top oynadı.
Antrenman sahasının çimlerine ayak basan Yusuf büyük bir sevinç yaşarken, kendisine verilen futbol topunun peşinden bir an olsun ayrılmadı. Teknik Direktör Sağlam ile penaltı da atan minik Yusuf, bu sırada sahaya gelen Bursasporlu futbolcuları karşısında görünce sevinci ikiye katlandı. Bugüne kadar televizyonlarda gördüğü ve hayranı olduğu futbolcularla bir arada olan Yusuf, yeşil-beyazlı sporcuların çalışmasını izledi.
Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, “Yusuf koyu bir Bursaspor taraftarı. Bu gün Bursaspor’u ziyaret edip hocamız ve futbolcularla görüştük. Antrenmanlarına katıldık. Onu, bir günlük de olsa normal hayatından alıp, hayallerindeki insanlarla bir araya getirdik. Hayalini gerçekleştirmesine yardımcı olduk. Son derece mutlu oldu. Ayrıca hocamızda kendisine forma hediye etti. Yusuf ile yakından ilgilenen hocamız ve futbolcu kardeşlerimize teşekkür ediyorum” dedi.
Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam da, Mustafa Dündar’ın koyu bir Bursaspor taraftarı olduğunu ve takıma desteğini hiçbir zaman esirgemediğini söyledi. Bunun yanında sosyal sorumluluk projelerine de büyük önem veren Başkan Dündar’ın bu yönünden de övgüyle bahseden Sağlam, “Bu gün de, Yusuf kardeşimizle birlikte, onun hayalini gerçekleştirmek için bizi ziyaret etti. Onca işinin arasında, küçük bir çocuğun isteğini kırmayıp, ona da zaman ayıran bir başkan. Ben, kendisine gösterdiği bu duyarlılık için de ayrıca teşekkür ediyor, çalışmalarında başarılar diliyorum” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>