Son Dakika
17 Ocak 2017 Salı

Hastanede ücretsiz kuaför hizmeti…

Bursa’nın en eski hastanesi olan Muradiye Devlet Hastanesi’nde psikiyatri kliniğinde yatan hastalara öğrenciler tarafından ücretsiz kuaför hizmeti veriliyor.

11 Aralık 2015 Cuma, 11:12
kuaför

Bursa’nın en eski hastanesi olan Muradiye Devlet Hastanesi’nde psikiyatri kliniğinde yatan hastalara öğrenciler tarafından ücretsiz kuaför hizmeti veriliyor.
Osmangazi Mesleki Eğitim Müdürlüğü Merkezi’nin desteğiyle psikiyatri kliniğinde yatan hastalara kuaför hizmeti veriliyor. Hastaların kimileri saçlarını kestirip, kimileri de fön çektiriyor. Psikiyatr Dr. Şener Mercan, “Psikiyatri servislerinde kronik hastalığı olan hastalar tedavi ediliyor. Ağır ruhi hastalıklarda sosyal ilişkilerden uzaklaşmak, içine kapanma ve öz bakımın azalması sık görülen belirtilerdir. Hastalarımızın bakımlarına yardımcı olmak üzere hem erkek, hem de kadın hastalar için kuaför hizmeti veriyoruz. Bu hastaların maddi imkanları kısıtlı olduğu için bunu ücretsiz yapabilmek için Osmangazi Mesleki Eğitim Müdürlüğü ile temasa geçtik. Karşılıklı iyi niyet ve çabalarla yaklaşık iki haftadır hastanemize düzenli olarak kadın ve erkek kuaförleri gelmektedir. Hastalarımızın kişisel bakımları, saç sakal bakımları, kadınların diğer bakımları yapılmaktadır. Bu hizmetten hastalarımız son derece memnun” dedi.
Osmangazi Mesleki Eğitim Müdürlüğü Merkezi Müdür Yardımcısı Ali Uysal, gönüllü kalfalık öğrencilerinin haftanın bir günü öğleden sonraları klinikte yatan hastalara hizmet verdiğini söyledi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>