Son Dakika
24 Ocak 2017 Salı

Hapisten hayvancılığa

Hükümlülere küçükbaş hayvan yetiştiriciliği konusunda eğitimler verildi.

19 Mayıs 2016 Perşembe, 12:29
802897

Bursa’nın İnegöl ilçesinde denetimli serbestlikten yararlanan hükümlülerin meslek sahibi olarak topluma kazandırılması için Ziraat Odası öncülüğünde açılan kurslar devam ediyor.
İnegöl Ziraat Odası, Halk Eğitim Merkezi ve Denetimli Serbestlik Şube Müdürlüğü tarafından denetimli serbestlikten yararlanan hükümlülere yönelik tarım eğitimleri sürüyor. Geçtiğimiz aylarda bahçe teknikleri kursunu tamamlayan 35 kursiyer, ikinci eğitim olan küçükbaş hayvan yetiştiriciliği kursuna katıldı. İnegöl Adalet Sarayı çok amaçlı salonunda kursiyer hükümlülere küçükbaş hayvan yetiştiriciliği konusunda eğitimler verildi. Eğitimlere 35 kursiyer katıldı.
Denetimli Serbestlik Şube Müdürü Hasan Çini, “Hükümlü arkadaşlarımızın topluma kazandırılması için çalışıyoruz. Cezaevinden tahliye olduktan sonra üretime katılacaklar. 35 mahkum eğitim alıyor. Çiftçilik yaparak iş sahibi olmalarının önünü açan bir çalışma. Geçtiğimiz aylarda ilkini düzenlediğimiz kursların ikincisini gerçekleştiriyoruz” dedi.
Daha sonra 35 hükümlü kursiyere belgeleri takdim edildi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>