Son Dakika
17 Ocak 2017 Salı

Hanım ağa davası sil baştan

Bursa’da “Hanım Ağa” çetesi olarak bilinen dava yeniden görülecek.

31 Mayıs 2016 Salı, 12:06
dfghjkjyt

Bursa’da “Hanım Ağa” çetesi olarak bilinen dava yeniden görülecek. Suç işlemek için örgüt kurma, yağmalama, tasarlayarak adam öldürme, mala zarar verme, tehdit suçlarından toplam 185 yıl ve çifte müebbet hapis cezası alan çete üyelerinin dosyası Yargıtay’dan döndü.
2014 yılında çete üyesi 26 kişi İnegöl Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanmıştı. 26 kişiden 12’si toplam 185 yıl ve iki müebbet hapis cezası alırken, 14 kişi ise beraat etmişti. İnegöl Meslek Yüksekokulu öğrencisi Sinem Yurdanur cinayetiyle ilgili de yargılanan Erdal G., 79 yıl 7,5 ay ve müebbet hapis, Hanım Ağa lakaplı S.Ş. 16 yıl 15 gün hapis, S.G. müebbet hapis, Y.B. 33 yıl 6 ay 15 gün hapis, İ.U. 19 yıl 4 ay 15 gün, S.S. 13 yıl 6 ay 15 gün hapis, G.E.O. 5 yıl 7 ay 15 gün hapis, B.A. 4 yıl 2 ay hapis, M.E. 4 yıl 2 ay hapis, E.A. 4 yıl 2 ay hapis, Ö.P. 2 yıl 1 ay hapis ve C.A. 2 yıl 1 ay hapis cezası almıştı. Çete üyesi olarak yargılanan sanıklardan S.K., Ö.A., C.Ç., A.D., H.D., R.A., B.Ş., V.D., İ.E., A.A., İ.G., A.C., M.A.Y. ile Z.A. ise beraat etmişti.
YARGITAY BOZDU
İnegöl Ağır Ceza Mahkemesi tarafından Yargıtay’a gönderilen karar bozuldu. Yargıtay, İnegöl’e bağlı Yeniceköy beldesinde 23 Şubat 2011 tarihinde işlenen cinayetin dosyasının da çete davası ile birleştirilmesini istedi. Bu gerekçeyle bozulan karar dosyaları İnegöl Ağır Ceza Mahkemesi’ne tekrar görüşülmek üzere gönderildi. Yargıtay’ın gönderdiği dosyalar İnegöl’e ulaştı. Mahkeme, davaya ileri bir tarihte tekrar bakacak.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>