Son Dakika
19 Ocak 2017 Perşembe

Hamza Hoca kimleri istedi…Batalla transferinde son durum?

22 Ocak 2016 Cuma, 09:02
bursaspor logo

HAMZAOĞLU KİMLERİ İSTEDİ?

Herkesin gözü Sabri de ama onun gönlü başkasında…

Mali tablo kadar Bursaspor’un devre arasında yapacağı transferler de kulübün geleceği adına önemli. Batalla’yla ilgili pürüzler dün de yazdım vergi borcu sorununun halledilmesiyle çözüldü… Peki, Hamza Hoca başka hangi mevkilere oyuncu istiyor? Önceliği savunmanın sağına. Herkesin gözü Sabri’de ama onun gözü Eskişehirsporlu Kamil Ahmet Çörekçi’de… Aydın Karabulut ve Bakaye Traore takasta önerildi ama Eskişehirspor, Şamil’i ile bir miktar para istiyor. Bu hafta belki bazı gelişmeler olabilir.

G.SARAY’DAN SÜRPRİZ İSİM

Hamza Hamzaoğlu, savunmanın solu için de İshak Doğan’da kararlı. Oyuncuyla her konuda anlaşma sağlandı… Yeni yönetimin, cevabı bekleniyor… Herhangi bir sıkıntı olmazsa bu hafta transfer gerçekleşebilir. İshak, Trabzonspor’dan bonservisini kendisi alacak. Yani, bir bedel ödenmeyecek. Hamzaoğlu’nun, Galatasaray’dan beklentisi de devam ediyor. Bilal Kısa belki zor ama Jem Paul Karacan olabilir… Sarı kırmızılı kulüp, Jem’i bırakırsa soluğu Bursaspor’da alabilir… Bu arada, bazı yöneticiler de Trabzonspor’dan Deniz Yılmaz’ı istiyor ama Hamza Hoca ne der bekleyip görelim.

İLK TAKSİT 25 OCAK’TA

Batalla konusu çözüldü dedik ama yönetimi bu ay sonu 600 bin Euroluk bir ödeme daha bekliyor. Yeşil beyazlı yönetimin, önceki yönetimin yaptığı anlaşmaya göre 1,5 milyon Euroluk bonservisin ilk taksidi olan 600 bin Euro’yu 25 Ocak’ta ödemek zorunda. Diğer iki taksit; 500 bin Euro Haziran, 400 bin Euro Ekim’de. Arjantinli oyuncunun, yarım sezon için 500 bin Euro garanti, 250 bin Euro da toplamda maç başı alacağını yazmıştık ama rakamlar 600 bin Euro garanti, 150 bin Euro toplamda maç başı olarak değişmiş. Diğer yıllar için sıkıntı yok; 1,2 milyon Euro garanti, toplamda da 300 bin Euro maç başı alacak Batalla.

HAKLARDAN VAZGEÇİLDİ

Josue’nin sözleşme feshi dün TFF kayıtlarına da düşmüş. Kulüpten 300 bin Euro alacağı vardı, herhalde ödeme yapıldı. Ayrıca, Porto kulübü de, yüzde 25’lik hakkın bırakılması durumunda alacağı 700 bin Euro’dan vazgeçeceğini bildirmişti. Herşey yolunda gitmiş ki, sözleşme feshedilmiş. Josue’nin, yarım sezonda Bursaspor’a verdiği zarar maddi olarak 600 bin Euro’da kaldı.

Kaynak. Olay Gazetesi-Orhan Güney

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>