Son Dakika
23 Ekim 2016 Pazar

Halk Otobüsünde rezalet…Yaşlı adama ne dediler?

Bursa’da, özel halk otobüsü şoförünün, ücretsiz seyahat kartıyla binen yaşlı adama, “Siz bu bedava binişlerin hakkını toprak altında ödeyeceksiniz” demesi tepkiye sebep oldu.

18 Ağustos 2015 Salı, 13:16
halk otobüsü

Özel bir halk otobüsünde şoförle yaşlı adam arasında yaşanan diyalog çevredekiler tarafından tepkiyle karşılandı. 9P-A hattına binen yaşlı bir adam, İhsaniye’den Devlet Hastanesi yönüne giderken, araç sürücüsü, 65 yaş üstü yolcuya çıkıştı. Ücretsiz seyahat kartıyla yolculuk eden yaşlı adama, “Siz bu bedava binişlerin hakkını toprak altında ödeyeceksiniz” diyen şoförü vatandaşlar tepki gösterdi.
Ücretsiz seyahat kartının devletin yaşlılara verdiği bir hak olduğunu belirten vatandaşlar, “Özel halk otobüsleri sözleşme karşılığı bu işi yapıyor. Devletin verdiği bir haktan dolayı yaşlı adamı rencide etmek yanlış. Herkes kanun ve kurallara uymalı. O şoförün ciddi şekilde uyarılmasını ve yaşlılara kötü muamelenin önüne geçilmesini istiyoruz” dediler.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>