Son Dakika
22 Ekim 2016 Cumartesi

Halk Otobüsçüleri’ne yönelik şikayetler bitmek bilmiyor

Bursa’da gün geçmesin ki, Halk Otobüsçüleri’ne yönelik şikayet olmasın. Kaba davranışlar, hakaretler, yolcuları aşağılamalar ve kalitesiz araçlara tepki dinmiyor. Bir okurumuz halk otobüçüleriyle ilgili şikayetini şöyle dile getirdi:

26 Haziran 2015 Cuma, 10:21
halk otobüsü

24.06.2015 tarihinde Heykel’ de akşam saat 18:00 otobüsünü bekliyordum. B25- 16 M 00195 plakalı halk otobüsü transit geçerken durakta bekleyen vatandaşlar olarak refleksle elimizi kaldırdık “biz buradayız nereye gidiyorsun” diye. 20 metre ileride durdu ve yolcular binerken şoför “el kol hareketi neden yapıyorsunuz” diye maganda misali üstümüze geldi. Yolcular haliyle gerildi ve söylenmeye başladı. Bu sefer bizi otobüsten indirmeye kalktı ama inmedik. Bağırmaya başladı “beni kralına şikayet edin, bu otobüs benim” dedi. Allah’ın sopası yok derler ya. Altıparmak Caddesi’nden Çarşamba yönüne döndü. Yanlış döndüğünü anlayınca ters yoldan Çekirge istikametine dönmeye çalıştı ve trafik polisi yakaladı. Biz de o sinirle indik ve başka otobüse bindik.

Şimdi sizin vasıtanızla Özel Halk Otobüslerini denetleyen yetkililere birkaç soru yöneltmek istiyorum: 1. Şoförlerin ehliyet hariç yeterlilik belgeleri var mı? Yoksa bildirdiğim olay gibi önüne gelen şoför koltuğuna mı oturuyor. 2. Kılık kıyafet, sakal uygulama prosedürü var mı? Varsa uygulanmadığı aşikar. 3. Otobüsler denetleniyor mu? Zira kaportasının yarısı yok hala yollarda. Allah’a emanet gidiyoruz. 4. Kamera şart değil mi, araçların birisinde var birisinde yok.

Başımıza gelen olayda alttan almasaydık o otobüste kan dökülürdü. Ama benim iki çocuğum var yanı sorumluluklarım var. Yetkililerin bu yönelttiğim sorulara mutlaka cavapları vardır ama yasaları sadece yazmak değil uygulatmak önemli.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>