Son Dakika
22 Ocak 2017 Pazar

Hain saldırıda şehit olanlar için gıyabi cenaze namazı kıldı

Bursa’da binlerce vatandaş hain saldırıda şehit olan şehitler için gıyabi cenaze namazı kıldı.

16 Temmuz 2016 Cumartesi, 20:34
BURSA’DA BİNLER HAİN SALDIRIDA ŞEHİT OLANLAR İÇİN GIYABİ CENAZE NAMAZI KILDI

Bursa’da binlerce vatandaş hain saldırıda şehit olan şehitler için gıyabi cenaze namazı kıldı.
Türkiye’de gerçekleştirilen darbe girişiminde şehit olan 161 şehit için Bursa Ulucami’de ikinci namazı çıkışı binlerce Bursalı cenaze namazı kıldı. Bursa Gönüllü Kuruluşlar Platformu tarafından organize edilen gıyabi cenaze namazına toplumun her kesiminden vatandaş katılarak, yaşanan darbe girişimini protesto etti.
Bursa Gönüllü Kuruluşlar Platformlar adına konuşan Burhan Sayılgan, “Milleti iradesini hiçe sayarak bir hayal uğruna girişimde bulunan şeref ve haysiyetten yoksun bir avuç kendini bilmez vatan haini, gaflet, dalalet ve hıyanetin en kalleş örneğini sergilemiştir. Türkiye artık eski Türkiye değildir. Görüyoruz ki hainler bu hareketleriyle mazlumların, ezilenlerin ve de en önemlisi İslam ümmetinin dünyadaki tek umudu olan Türkiye Cumhuriyeti’nin imajını zedelemek ve dünya nezdindeki saygınlığını yerle yeksan etmek için adeta ant içmişlerdir. Bu haşhaşilerin yaptıklarını başka bir şekilde açıklaması ve izahı yoktur ve olamaz. Diğer terör örgütlerinin hiçbir farkı olmadığını her yaptığı ile gösteren paralel çetenin başındaki hain ve tüm mensupları eminiz ki aldıkları vebali asla ve asla ödemeyecek. Hesapları belki de ahİrete kalmayacak. Bu halkın birlik ve beraberliğine ilke değerine hedef ve sonuçlarına göz diken her ferdin ve düşüncenin Türkiye’de asla ve asla başarılı olamayacağını dün gece bu halk ispat etmiştir. Gönüllü kuruluşlar olarak şu ana kadar ki kazanımların kaybolmaması Müslüman ümmetin umudunun yitirilmemesi için dua ve dua bekliyoruz” dedi.

BURSA’DA BİNLER HAİN SALDIRIDA ŞEHİT OLANLAR İÇİN GIYABİ CENAZE NAMAZI KILDI

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>