Son Dakika
17 Ocak 2017 Salı

Hain darbeciler ambulansa geçit vermedi


4 kez izlendi, 30 Temmuz 2016 Cumartesi

Darbe girişiminde Çengelköy’de yaşanan demokrasi mücadelesi kameralara yansıdı.

Darbe girişiminde Çengelköy’de yaşanan demokrasi mücadelesi kameralara yansıdı.

Vatandaşlar elleri havada darbeciler tarafından götürülürken, yaralı taşımaya gelen ambulansa hainler izin vermediği anlar ise kameralar tarafından kaydedildi.

Çöpü siper edip halkı taradılar
15 Temmuz darbe girişiminde vatandaşlar ve darbeci askerler arasında yaşananlar saniye saniye kameralara yansıdı. Görüntülerde bir grup vatandaş önce darbecilerin Çengelköy’deki karakola girmemeleri için caddeye barikat kuruyor. Darbeci hainler ise çöp konteynerlerinin arkasına sığınıp halka ateş ediyor. Direnen sivil vatandaşlar, hainler tarafından elleri havaya kaldırılıp rehin alınırken, bu sırada yaralılar için gelen bir ambulans da darbeciler tarafından tehdit edilip geri gönderiliyor.

O gece 18 şehit verildi
18 şehidin verildiği verildiği Çengelköy’de mahallenin muhtarı Can Cumhurcu dahil onlarca kişi de yaralandı. Taksicisi, esnafı, öğrencisi, polisi tüm kahramanları cuntacılara karşı koydu. Darbeciler ise hem sivillere hem de karakol içerisinde kahramanca mücadele veren polislere mermi yağdırdı. İşte o anlar Çengelköy’de bulunan bir iş yerinin güvenlik kamera kayıtlarına dakika dakika yansıdı.

Etiketler:

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>