Son Dakika
23 Ekim 2016 Pazar

Hadis-i şerif yarışmasında öğrenciler tabletle ödüllendirildi

Bursa’nın İnegöl ilçesinde düzenlenen Hadis-i Şerif ezberleme yarışmasında dereceye giren öğrencilere tablet hediye edildi.

22 Ağustos 2015 Cumartesi, 21:29
HADİS-İ ŞERİF YARIŞMASINDA ÖĞRENCİLER TABLETLE ÖDÜLLENDİRİLDİ

Bursa’nın İnegöl ilçesinde düzenlenen Hadis-i Şerif ezberleme yarışmasında dereceye giren öğrencilere tablet hediye edildi.
Bursa’nın İnegöl ilçesi İsaören Mahallesi’nde Kur’an-ı Kerim kursu talebeleri Hadis-i Şerif ezberleme yarışmasında birbirleriyle yarıştı. Yarışmada dereceye giren öğrencilere tablet hediye edildi. İsaören Camii’nde Cuma namazı öncesi gerçekleştirilen programa, İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş da katıldı. Kur’an-ı Kerim kursu öğrencileri ezberledikleri Hadis-i Şerifleri seslendirirken, söylenen ilahiler ise duygu dolu anların yaşanmasına sebep oldu. Ramazan ayının ilk haftasında İlçe Müftülüğü tarafından dağıtılan Hadis-i Şerif kitabındaki 40 Hadis-i Şerifi ezberleyen çocuklar, programda ezberlediklerini hocalarına okudu.
Kurstaki çocukların hepsinin iyi aile terbiyesi almış, pırıl pırıl çocuklar olduğunu söyleyen Başkan Aktaş ise, “Anne ve babalara tavsiyem, bu işler sadece yazın bir aya, iki aya mahsus işler olmaması gerekiyor. Yani takdir edersiniz ki Kur’an’ı hayatımıza düstur edinmemiz gerekiyor. Dini diyaneti öğrenmemiz gerekiyor. Dolayısıyla çocuklarımızın Kur’an-ı Kerim ile olan irtibatlarını birkaç aya mahsus değil, bir ömre mahsus olarak gerçekleştirmek gerekiyor. Ben hocalarımıza çok teşekkür ediyorum. Bütün din görevlileri camilerde çocukları eğitmek, onlara bilgiler vermek için heyecanla uğraş veriyor. Bu çocuklarımız büyüyüp, doktor olacaklar, anne olacaklar, baba olacaklar, çiftçi olacaklar. Ne meslek yaptıkları hiç önemli değil. Öncelikle iyi ahlaklı ve dürüst olmak önemli. Bu memlekete en iyi çiftçileri, doktorları, siyaset adamlarını, memurları yetiştirebiliriz. Ama onların içinde insan sevgisi, Allah korkusu yoksa, vallahi yaptığımız hiçbir çalışma başarılı değildir” ifadelerini kullandı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>